KP PSP Przasnysz. Pożegnanie asp. sztab. Zbigniewa Waszczaka oraz st. ogn. Zbigniewa Kowalewskiego.

7 sierpnia 2020 r. odbyło się uroczyste pożegnanie ze służbą dwóch funkcjonariuszy KP PSP Przasnysz, asp. sztab. Zbigniewa Waszczaka oraz st. ogn. Zbigniewa Kowalewskiego. Impreza miała niecodzienny charakter, ponieważ przez panującą pandemię nie mogła odbyć się w odpowiednim terminie i w sposób zgodny z przyjętym ceremoniałem.

 

asp.sztab. Zbigniew Waszczak służbę w ochronie przeciwpożarowej pełnił od dnia 1 września 1990 r. Po ukończeniu Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu  od 26 czerwca 1992 r. rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Przasnyszu jako instruktor, a następnie od 1 lipca 1992 r. jako technik w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu. Z dniem 1 stycznia 1999 r. został mianowany na stanowisko dyżurnego operacyjnego powiatu. Od początku kariery zawodowej cały czas był związany z Wydziałem Operacyjno-Szkoleniowym tutejszej Komendy. Był funkcjonariuszem zaangażowanym w wykonywanie powierzonych mu zadań, odpowiedzialnym i sumiennym, wielokrotnie wykazywał się opanowaniem, wiedzą i profesjonalizmem kierując działaniami ratowniczo-gaśniczymi na terenie powiatu. W toku służby systematycznie zdobywał doświadczenie i podnosił własną wiedzę zawodową. Przełożeni uważali go za kompetentnego dyżurnego, który chętnie dzielił się swoją wiedzą pożarniczą i umiejętnościami. Dał się poznać z jak najlepszej strony angażując się w funkcjonowanie komendy.

st.ogn. Zbigniew Kowalewski w ochronie przeciwpożarowej służbę  pełnił od dnia 8 grudnia 1997 r. Służbę w Komendzie rejonowej PSP w Przasnyszu rozpoczął na stanowisku stażysty. Następnie na stanowiskach ratownika i ratownika-kierowcy. Od 1 kwietnia 2011 r. do dnia przejścia na zaopatrzenie emerytalne  na stanowisku starszego operatora sprzętu specjalnego. Był funkcjonariuszem zaangażowanym w wykonywanie powierzonych mu zadań, odpowiedzialnym i sumiennym. Przez wiele lat wkładał  wiele pracy w wykonywanie zadań wykraczających poza zakres obowiązków służbowych mających na celu poprawę warunków funkcjonowania naszej Komendy. Dla wszystkich życzliwy i koleżeński zawsze służący pomocą.

Komendant Powiatowy PSP w Przasnyszu st. bryg. Waldemar Białczak  oraz koledzy z JRG i Komendy Powiatowej PSP w Przasnyszu podziękowali odchodzącym na zaopatrzenie emerytalne kolegom za wzorową i nienaganną służbę oraz życzyli zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym

Źródło KP PSP Przasnysz
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
6 miesięcy temu

Panowie, SZACUN !!! Teraz tylko zdrówka na emeryturze i wielu, wielu lat życia w spokoju 😉