Konkurs ekologiczny rozstrzygnięty

We wtorek, 29 września, odbył się finał gminnego konkursu ekologicznego pn. „Środowisko przyrodnicze w Gminie Przasnysz”, który został zrealizowany dzięki współpracy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Znamy już nazwiska zwycięzców indywidualnych i nazwy najlepszych szkół.

Pierwszy etap tej zabawy wymyślonej przez Urząd Gminy Przasnysz odbył się 21 września. Wówczas w każdej ze szkół wytypowano najlepszych uczniów, których następnie zaproszono do finału gminnego zaplanowanego w Zespole Szkół w Bogatem. Do tej rywalizacji przystąpili reprezentanci wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy (z klas IV-VI). Podczas finałowych zmagań liczył się zarówno wynik indywidualny, jak i zespołowy.

Po rozwiązaniu wszystkich zadań konkursowych okazało się, że indywidualnie najlepiej radzili sobie uczniowie z Bogatego. W rywalizacji drużynowej triumf przypadł szkole z Mchowa.

Oto wyniki konkursu:

A. Konkurs indywidualny:

  1. miejsce Izabela Golba ze Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem
  2. miejsce Julia Matusiak z Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem
  3. miejsce Karolina Suwińska z Zespołu Szkół w Lesznie

Zwycięzcy konkursu otrzymali w nagrodę m.in. rower, aparat fotograficzny oraz tablet.

B. Konkurs zespołowy:

  1. miejsce: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mchowie
  2. miejsce: Szkoła Podstawowa w Obrębie
  3. miejsce: Zespół Szkół w Lesznie

Nagrodami dla szkół będą: 1) wycieczka do Kampinoskiego Parku Narodowego i do Palmir; 2) wycieczka do Wilanowa i do Ogrodu Botanicznego w Powsinie; 3) szkielet anatomiczny.

Każdy nienagrodzony uczestnik indywidualny i instytucjonalny otrzyma ponadto nagrodę pocieszenia w postaci sadzonki świerku srebrnego. Wręczenie nagród dla laureatów odbędzie się na początku października.

 


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments