Klient wielokulturowy: szkolenie dla urzędników

Sytuacja polityczna, kultura i religia w Indiach, Pakistanie oraz Wietnamie – to tematy szkolenia pracowników Wydziału Spraw Cudzoziemców. Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Centrum Informacyjne dla Cudzoziemców II”.  Celem inicjatywy jest wsparcie integracji obcokrajowców przez pomoc w zakresie procedur legalizacyjnych i problemów prawnych.

Urzędnicy dowiedzą się m.in. jak funkcjonuje społeczeństwo kastowe w Indiach, jaki wpływ na obecną sytuację Pakistanu miała wojna w Afganistanie oraz na czym polega kult przodków w Wietnamie. Ponadto przybliżona zostanie sytuacja mieszkańców tych krajów w Polsce.

Szkolenia z cyklu „Klient wielokulturowy w praktyce Wydziału Spraw Cudzoziemców Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie” odbywają się cyklicznie od trzech lat w ramach projektu „Centrum Informacyjne dla Cudzoziemców II”. Jest on finansowany z Europejskiego Funduszu na Rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. W ramach przedsięwzięcia przewidziano m.in. prowadzenie infolinii migracyjnej i centrum informacyjnego dla cudzoziemców, szkolenia dla urzędników, przygotowanie materiałów informacyjnych. Partnerami akcji są wojewoda i Stowarzyszenie Interwencji Prawnej.


Mazowiecki Urząd Wojewódzki


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments