Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 29 września do 5 października 2014 r.

29.09.2014 r. godz. 0709

            Zderzenie dwóch samochodów osobowego i dostawczego w Przasnyszu na ul. Juliusza Słowackiego. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia zastępów JRG osoby podróżujące samochodami znajdowały się poza pojazdami bez widocznych obrażeń. Uszkodzone pojazdy  blokowały jeden pas ruchu. Działania Straży polegały na kierowaniu ruchem oraz usunięciu z jezdni rozlanych płynów eksploatacyjnych przy pomocy sorbentu  .

29.09.2014 r. godz. 0846

            Pożar budynku gospodarczego w miejscowości Zdziwój Stary gm. Chorzele. W chwili dojazdu pierwszej jednostki pożarem objęte było poddasze budynku gospodarczego o konstrukcji murowanej krytego eternitem. Działania Straży polegały na podaniu 2 prądów wody jeden w natarciu do wnętrza palącego się budynku, drugi w obronie na zagrożony budynek stodoły drewnianej. Następnie pożar ugaszono i dokonano niezbędnych prac rozbiórkowych. W skutek pożaru spaleniu uległa konstrukcja dachu oraz wnętrze budynku gospodarczego.

01.10.2014 r. godz. 1728

            W miejscowości Karwacz gmina Przasnysz miał miejsce wypadek samochodu osobowego marki BMW. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG oraz jeden zastęp OSP Karwacz. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia wraz z zespołem Ratownictwa Medycznego okazało się że  poszkodowani znajdują się poza pojazdem. Rozbity samochód stał na kołach zajmując częściowo pas jezdni.  Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, którą później przekazano drugiej załodze pogotowia ratunkowego. W międzyczasie strażacy odłączyli akumulator w uszkodzonym pojeździe i zakręcili zawór LPG. Następnie zabezpieczono miejsce lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przyleciał po drugą ciężej poszkodowaną osobę. Po zabraniu poszkodowanych oświetlono teren w czasie prowadzenia czynności dochodzeniowych przez policję.

W minionym tygodniu strażacy trzy razy usuwali gniazda owadów błonkoskrzydłych stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi oraz jeden raz gasili pożar suchej trawy.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments