Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 18 do 24 lutego 2015 r.

20.02.2015 r. godz. 0804

            Wypadek samochodu osobowego w Dobrzankowie gmina Przasnysz. Jedna osoba poszkodowana, przewieziona do szpitala.

W chwili dojazdu straży pożarnej, rozbity samochód osobowy stał we wjeździe do posesji, natomiast kierująca siedziała za kierownicą. Kobieta uskarżała się na ból głowy. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wdrożyli procedury pierwszej pomocy, ustabilizowali odcinek szyjny kręgosłupa za pomocą kołnierza ortopedycznego. Poszkodowaną przekazali przybyłemu zespołowi karetki pogotowia. W czasie działań ratowniczych, ruch na drodze krajowej nr 57 odbywał się wahadłowo.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległo Renault Laguna.

20.02.2015 r. godz. 2208

            Zderzenie dwóch samochodów w Przasnyszu na ul. Leszno. W zderzeniu nikt nie ucierpiał. Przybyli strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce prowadzonych działań, usnęli płyny i pozostałości powypadkowe. W czasie działań ruch drogowy odbywał się wahadłowo.

W wyniku zderzenia zniszczeniu uległ przód Peugeota Partnera i lewa przednia strona Toyoty Corolli.

24.02.2015 r. godz. 0929

            Wypadek samochodu osobowego w miejscowości Bugzy Święchy gmina Chorzele. W wyniku wypadku kierowca poniósł śmierć. W chwili przybycia straży pożarnej samochód osobowy znajdował się poza jezdnią, natomiast kierowca znajdował się w środku. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i używając narzędzi hydraulicznych do cięcia i rozpierania karoserii wykonali dostęp do poszkodowanego i wydobyli go na zewnątrz, przekazując służbie zdrowia. W czasie działań ruch drogowy obywał się wahadłowo.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ Volkswagen Passat.

Ponadto strażacy z JRG Przasnysz w minionym  tygodniu dwa razy prowadzili działania ratownicze w sąsiednich powiatach (ciechanowskim i makowskim). 18 lutego w miejscowości Łaguny powiat ciechanowski – zginęła jedna osoba. 23 lutego w Drążdżewie powiat makowski – jedna osoba poszkodowana przewieziona do szpitala.

 

Oficer prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments