Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 15 do 21 czerwca 2016 r.

17.06. godz. 1328 – 18.06. godz. 2028 . 2016r.

W związku z silnymi wiatrami  przechodzącymi nad powiatem przasnyskim SK Przasnysz odnotowało 74 interwencji. Były to przede wszystkim działania związane z usuwaniem powalonych drzew z jezdni oraz z zabezpieczaniem zerwanych linii energetycznych do czasu przyjazdu Pogotowia Energetycznego. Skutki nawałnicy to również przygnieciony samochód zaparkowany przy ul. Leszno w Przasnyszu, powalone drzewa na ogrodzenie miejskiego placu zabaw przy ul. Orlika oraz na budynek mieszkalny w miejscowości Zaręby. Na szczęście nie ucierpiał żaden człowiek.

 

18.06.2016r. godz. 1627

Wypadek samochodu osobowego w Małowidzu gmina Jednorożec. Jedna osoba poszkodowana. W chwili dojazdu straży pożarnej samochód osobowy znajdował na poboczu jezdni. Podróżujący znajdował się  poza pojazdem i zajmował się nim ZRM. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli akumulator w uszkodzonym pojeździe. Ze względu na stan poszkodowanego wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Strażacy przygotowali lądowisko na pobliskim pastwisku. Następnie po wylądowaniu śmigłowca pomogli przetransportować rannego.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległ przód VW Caravelle.

20.06.2016 r. godz. 1047

            W miejscowości Leszno gm. Przasnysz w budynku mieszkalnym doszło do zapalenia się sadzy w kominie. Strażacy ugasili palące się sadze przy pomocy sita kominowego. Następnie przewietrzyli pomieszczenie kotłowni i sprawdzili pomieszczenia przyległe do komina.

20.06.2016 r. godz. 1707

            W miejscowości Helenowo Stare gm. Przasnysz doszło do pożaru budynku gospodarczego, w którym składowano drzewo opałowe. W chwili przybycia zastępów straży pożarnej pożar był w fazie rozgorzenia, a płomienie wydostawały się na zewnętrz budynku i po elewacji dostawały się na poddasze. Odłączono instalację elektryczną, a następnie podano dwa prądy  gaśnicze. Po przybyciu kolejnych zastępów podano trzeci prąd gaśniczy. W celu oddymienia poddasza wykonano 2 otwory w pokryciu dachowym. Wskutek wysokiej temperatury odkształceniu uległy belki stropowe (stalowe).

Rzecznik Prasowy

Komendanta Powiatowego PSP

 w Przasnyszu

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...