Innowacyjny projekt powstanie w powiecie przasnyskim. List intencyjny z Fundacją „Technology Partners” podpisany.

Wczoraj, 5 czerwca 2020 r. w gabinecie Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego odbyło się spotkanie dotyczące projektu „Centrum Zrobotyzowanych Usług dla Rolnictwa”. W spotkaniu udział wzięli: Prezes Fundacji „Technology Partners” prof. dr hab. inż. Krzysztof Santarek, Dyrektor ds. Projektów z Fundacji „Technology Partners” Jarosław Sołtys oraz Kierownik Referatu Rozwoju, Aktywizacji Biznesu i Promocji Marek Chrzanowski.

 

Fundacja wraz ze specjalistami z Centrum Badań Lotnictwa i Kosmonautyki Politechniki Warszawskiej oraz kilkoma wiodącymi jednostkami badawczo – rozwojowymi ze Szwecji, Portugalii, Luksemburga i Hiszpanii opracowuje propozycję sfinansowania projektu, którego celem jest stworzenie wzorcowego centrum zrobotyzowanych usług dla rolnictwa, z intensywnym wykorzystaniem danych satelitarnych oraz użyciem specjalizowanych dronów.

Do współpracy tego pilotażowego projektu zaproszony został Powiat Przasnyski. W tym celu starosta Krzysztof Bieńkowski podpisał list intencyjny. Wkrótce Fundacja złoży kompletny wniosek o dofinansowanie projektu w konkursie ICT-46-2020 Robotics in Application Areas and Coordination & Support.

„Technology Partners” od wielu lat zajmuje się opracowaniem i wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań we współpracy z przedsiębiorstwami, agencjami, uczelniami oraz jednostkami badawczymi w kraju i za granicą, a ten konkretny projekt wpisuje się w naszą strategię jako kontynuacja realizowanych przedsięwzięć z wykorzystaniem technik satelitarnych. Jeśli projekt otrzyma finansowanie będzie realizowany m.in. na terenie powiatu przasnyskiego, a centrum jego zarządzania mieścić się będzie w Centrum Aktywizacji Biznesu Starostwa Powiatowego w Przasnyszu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem za 3 lata z naszych wspólnych doświadczeń będą korzystały inne powiaty. Skorzystają również na tym lokalni przedsiębiorcy i rolnicy, a z efektów projektu będą czerpać doświadczenie firmy i gospodarstwa w całej Polsce.


 

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zygmunt
Zygmunt
7 miesięcy temu

Ta „hostessa” po lewej to się nie nadaje na pokaz, odstrasza raczej niż przyciąga.

Agata
Agata
7 miesięcy temu

A ten jeden to uciekł z 5 piętra ?