GRATULACJE I PODZIĘKOWANIA OD WŁADZ POWIATU DLA ZAWODNIKÓW I TRENERA LKS GROM PRZASNYSZ

Bardzo miłym akcentem rozpoczęła się sesja Rady Powiatu Przasnyskiego w dniu 6 kwietnia b.r. W imieniu samorządu powiatu przasnyskiego, starosta przasnyski Zenon Szczepankowski oraz przewodniczący Rady Powiatu Marek Walędziak pogratulowali wspaniałych osiągnięć na arenie krajowej i międzynarodowej zawodnikom i trenerowi LKS GROM Przasnysz.

 

W atmosferze uznania i podziwu oraz przy oklaskach uczestników sesji zawodnicy: Bartłomiej Kiersikowski, Zbigniew Klimczak, Jakub Ciuchta, Jakub Długołęcki, Artur Orzoł oraz trener Cezary Pykała otrzymali listy gratulacyjne oraz nagrody rzeczowe. Starosta Zenon Szczepankowski wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Markiem Walędziakiem podkreślając osiągnięcia sportowe, podziękowali również zawodnikom za świetną postawę, wzór do naśladowania dla młodzieży oraz wyjątkową promocję Przasnysza i Powiatu.

 

Były także oczywiście życzenia kolejnych osiągnięć oraz powodzenia w życiu prywatnym, a także deklaracja dalszego wspierania zawodników LKS GROM Przasnysz przez samorząd powiatu przasnyskiego.

 

CHARAKTERYSTYKI ZAWODNIKÓW I TRENERA:

 

Bartłomiej Kiersikowski – mieszkaniec Przasnysza, uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu, były wicemistrz Polski z 2013 w trójboju siłowym klasycznym,  aktualny Mistrz Polski z 2014 roku oraz rekordzista Polski w martwym ciągu w kategorii wagowej 66 kg juniorów do lat 16.  W 2015 roku zajął 7 miejsce w Mistrzostwach Świata w Salo (Finlandia). Wicemistrz Polski w kategorii do 74 kg – uzyskał prawo startu w Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Estonii w dniach 5-12 marca 2016 roku w Tartu. Uzyskał tam tytuł Wicemistrza Europy (II miejsce). 19 marca 2016 startował w Rudzie Śląskiej o Puchar Polski w Trójboju Siłowym zdobywając tytuł  Mistrza  Mistrzów w kategorii OPEN, ustanawiając rekord Polski w przysiadzie (jedna z konkurencji w Trójboju siłowym). W czerwcu w dniach 19-26 bieżącego roku wystartuje w Mistrzach Świata w trójboju Siłowym. Czołowy zawodnik kadry narodowej, sumienny, pracowity, silny, wytrwały w ćwiczeniach.

Zbigniew Klimczak – mieszkaniec Przasnysza. Uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu, Mistrz Polski w kategorii 74 kg juniorów do lat 16 w wyciskaniu sztangi leżąc z 2014 roku w Kielcach. Brązowy medalista  w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii 74 kg juniorów do lat 20. Jest bardzo dobrym zawodnikiem: silnym, zdyscyplinowanym, sumiennym i pracowitym. reprezentant kadry narodowej. Jest aktualnym rekordzistą Polski
oraz Mistrzem Polski wśród juniorów do lat 18 w kategorii do 74 kg.

Jakub Ciuchta – mieszkaniec Jednorożca, Mistrz Polski w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii do 74 kg do lat 20.  Startował też w zawodach o Międzynarodowy Puchar Bałtyku w Gdańsku  w dniach 26-28.02.2016 roku. Były to eliminacje do Mistrzostw Świata. Jest zawodnikiem w kadrze Polski.

 

Jakub Długołęcki – mieszkaniec Przasnysza uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu, Mistrz Polski w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii do 93 kg juniorów do lat 16. Posiada wielki upór w dochodzeniu do sukcesu, pracowity i sumienny. Jest zawodnikiem w kadrze Polski.

Artur Orzoł – mieszkaniec Przasnysza. Aktualny Wicemistrz Polski w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii do 83 kg seniorów. W 2013 roku zdobył tytuł Wicemistrza Pucharu Polski w Tarnobrzegu oraz Brązowy Medal w Kielcach. W 2015 roku Wicemistrz Polski Seniorów w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii do 83 kg. W lutym 2016 roku w Gdańsku w Międzynarodowym Pucharze Bałtyku wśród  seniorów  w kategorii 83 kg zajął III miejsce  i uzyskał prawo startu  w Mistrzostwach Świata w wyciskaniu sztangi leżąc. Jest zawodnikiem w kadrze Polski.

Pan Cezary Pykała – Założyciel, trener i twórca sukcesów sekcji trójboju siłowego LKS GROM. Były Mistrz Polski weteranów w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii wagowej 93 kg. Niegdyś dobry zapaśnik, trener wszystkich wymienionych wcześniej zawodników. Na przełomie 23 lat zawodnicy i zawodniczki tego klubu zdobyli 69 medali mistrzostw Polski i pucharu Polski: 27 złotych, 21 srebrnych i 21 brązowych w różnych miastach Polski,
a także jako reprezentanci Polski poza granicami kraju, promując miasto i powiat przasnyski w Polsce i zagranicą. Obecnie Prezes Ludowego Klubu Sportowego GROM Przasnysz, trener zawodników reprezentujących powiat przasnyski.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora

Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments