Gmina Przasnysz sprawdzi, kto unika opłat za śmieci.

Gmina Przasnysz postanowiła sprawdzić gospodarstwa domowe i faktyczną liczbę osób je zamieszkujących. Wiąże się z to z nieprawidłowo złożonymi deklaracjami dotyczącymi gospodarowania odpadami komunalnymi.

 

Od początku września bieżącego roku mieszkańcy gminy Przasnysz muszą selektywnie gromadzić odpady komunalne. Obowiązują także nowe stawki opłat za ich gospodarowanie.

– Największym problem jedna jest unikanie składania deklaracji lub też zaniżanie liczby osób faktycznie zamieszkujących dane gospodarstwo domowe. Na koniec 2019 roku w gminie Przasnysz zameldowanych było 7336 osób. Niestety, ale deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi złożonych na koniec grudnia 2019 roku było dużo mniej – informuje gmina.

Jak się okazuje systemem gospodarowania odpadami objętych zostało tylko 6139 mieszkańców. Wynika z tego, że pewna część unika złożenia deklaracji lub celowo zaniża liczbę osób zamieszkujących daną nieruchomość. To wszystko powoduje, że opłata za odbiór i przekazanie odpadów komunalnych do zagospodarowania ciągle rośnie, a mieszkańcy zmuszeni są płacić więcej.

Gmina Przasnysz zapowiada przeprowadzenie kontroli i sprawdzenie, ile osób unika odpowiedzialności.


 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
3 miesięcy temu

szok… to nikt do tej pory tego nie weryfikował ????!! Teraz winnych należy odpowiednio obciążyć ..