Gmina Przasnysz: Konkurs ekologiczny dla uczniów

Już w kwietniu we wszystkich szkołach w gminie Przasnysz odbędzie się konkurs ekologiczny „Poznaj bioróżnorodność Gminy Przasnysz”, który jest współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Planowana zabawa konkursowa odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych: klas I–III oraz IV–VI ze szkół podstawowych oraz gimnazjów. W każdej ze szkół rywalizacja będzie przebiegać indywidualnie i zostanie dostosowana do specyfiki miejsc, w którym będzie się odbywać.

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy z zakresu bioróżnorodności, zmian klimatycznych i ochrony  przyrody oraz promocja postaw ekologicznych. Tematyka konkursu ma obejmować takie zagadnienia związane z bioróżnorodnością, zmianami klimatycznymi i ochroną środowiska, jak:

  1. rozpoznawanie gatunków roślin i zwierząt, ich rola w ekosystemach,
  2. ochrona gatunkowa, siedliska, zbiorowiska, krajobraz,
  3. gatunki roślin i zwierząt najbardziej narażone na zmiany klimatyczne,
  4. ochrona przyrody.

Laureaci konkursu będą mogli liczyć na atrakcyjne nagrody. Tym bardziej że na realizację tego projektu Gmina Przasnysz pozyskała dotację wysokości 14 995 złotych ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Poniżej przedstawiamy regulamin konkursowy.


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments