Gmina Chorzele. Przedszkola i żłobki pozostaną zamknięte.

W związku z ogłoszoną przez premiera Mateusza Morawieckiego decyzją rządu RP o możliwości otwarcia żłobków, klubów dziecięcych, przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele podjął decyzję o dalszym zamknięciu placówek.

 

Miejski Zespół Placówek Opieki nad Dziećmi w Gminie Chorzele, w skład którego wchodzą Żłobek i Klub Dziecięcy, Przedszkole Samorządowe w Chorzelach, oddział zamiejscowy Przedszkola Samorządowego w Łazie oraz oddziały przedszkolne zorganizowane w szkołach podstawowych w Duczyminie, Krukowie, Krzynowłodze Wielkiej, Pościeniu Wsi i Zarębach nadal pozostaną zamknięte.

Decyzja została podjęta po konsultacjach z dyrektorami jednostek.

– Mając na względzie zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, ich rodziców oraz wszystkich pracowników przedmiotowych jednostek, ich dyrektorzy są zobligowani do przygotowania zgodnie z prawem procedur bezpieczeństwa również na wypadek wystąpienia zakażenia SARS-CoV-2, zapewnienia środków higienicznych koniecznych do bieżącego funkcjonowania placówek, odpowiedniej organizacji pracy nauczycieli tak, żeby zapewnić ciągłość działania w zakresie dostępności personelu, reorganizacji pomieszczeń, w których będą przebywać dzieci, wydzielenia specjalnych stref, odpowiedniego wyposażenia sal, organizacji żywienia, przygotowania placów zabaw, zapewnienia codziennej dezynfekcji sprzętu. Ponadto, dyrektorzy zobowiązani są do regulowania przyjęć dzieci ze względu na ogłoszone przez rząd pierwszeństwo dla dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu oraz dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Podkreślamy również, iż rodzice mogą w najbliższych tygodniach korzystać z zasiłków opiekuńczych. Podjęliśmy już działania mające na celu zapewnienia dzieciom, ich rodzicom oraz pracownikom jednostek bezpieczeństwa sanitarnego – informuje urząd.


 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jola
Jola
8 miesięcy temu

Ależ tam pieknie! Nie to co u nas ?