Fontanna w Przasnyszu nie zostanie uruchomiona. Trudno uwierzyć dlaczego.

Co roku w maju uruchamiano fontannę na przasnyskim rynku. Teraz będzie inaczej, ponieważ Główny inspektor Sanitarny zakazał uruchamiania zdrojów ulicznych, kurtyn wodnych, fontann i poidełek. Powód? COVID-19.

 

„W związku z trwającą epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19, jak również dynamiczną sytuacją w zakresie ogłaszania kolejnych etapów znoszenia ograniczeń oraz zbliżającą się korzystną aurą pogodową uprzejmie informuję, iż nie zaleca się uruchamiania fontann, ulicznych instalacji wodnych z wyrzucanymi na wysokość kilku metrów strumieniami wodnymi (fontanny typu „dry plaza”) lub innych tego typu obiektów z uwagi na fakt, iż aerozol wodno-powietrzny może być dodatkowym nośnikiem dla cząsteczek wirusa” – brzmi zalecenie Głównego Inspektora Sanitarnego przekazane wszystkim jednostkom samorządowym.

 

Czy zalecenia zagrażają uruchomieniu tężni, mającej powstać w Przasnyszu do końca maja? Tego typu instalacje również powodują powstawanie aerozolu. Zobaczymy.

M. Jabłońska


 

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
8 miesięcy temu

A dlaczego wody jeszcze nie odcięli? Przecież człowiek zarażony myjąc sie, wylewa wodę do kanalizy, a ta w oczyszczalni ścieków rozchodzi się do nas wszystkich w kranach. W Afryce to udowodnili, robiąc test Papai który wyszedł pozytywny. Pewnie też podlewali woda z kranu ?

Adam
Adam
8 miesięcy temu
odpowiada  Jan

Wydaje się, że Pan ne wie, co pisze. Woda w kranach pochodzi z ujęcia PODZIEMNEGO na północny zachód od miasta, przed wtłoczeniem do sieci jest m.in. dezynfekowana, a OCZYSZCZONE ścieki wpadają do Węgierki koło Sierakowa.

Alicja
Alicja
8 miesięcy temu

Słuszna decyzja
Pozdrawiam