EUROPEJSKI DZIEŃ PRAWNIKA w LO KEN

Pod koniec października Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Przasnyszu odwiedził pan Witold Lewandowski, radca prawny, wicedziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie. Spotkanie to odbyło się z okazji Europejskiego Dnia Prawnika, który przypada 25 października.

Zaproszony gość wygłosił krótką prelekcję zatytułowaną: E-wolucja prawników: w jaki sposób transformacja cyfrowa wpływa na relacje pomiędzy obywatelem a prawnikiem. Oprócz tego radca prawny opowiadał o etyce zawodowej prawników, nawiązywaniu cyfrowej współpracy z adwokatami i zagrożeniach, które mogą wystąpić w tego rodzaju kontaktach. Witold Lewandowski podkreślał w trakcie wykładu, że w tym zawodzie najważniejszą rzeczą jest poufność i lojalność wobec klienta. Prawnik jest bowiem zawodem zaufania publicznego.

W spotkaniu z prawnikiem uczestniczyli uczniowie klasy 3B. Zwłaszcza dla nich była to ciekawa lekcja pod kątem wyboru zawodowej przyszłości. Klasa ta ma bowiem profil humanistyczno-prawny i wielu jej członków deklaruje chęć studiowania prawa. Oczywiście po dobrze zdanym egzaminie maturalnym.

Małgorzata Bobrowska-Ostaszewska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments