Ciekawi świata nie próżnują

Od ubiegłego roku mniej bądź bardziej liczna grupa nauczycieli widuje się raz w miesiącu żeby korzystając z wiedzy innych, dowiadywać się interesujących rzeczy na różne tematy. Od czasu do czasu udaje się też zorganizować wspólny wyjazd, jak ten do teatru z końca września. Tym razem spotkanie owego grona w murach naszej szkoły było nietypowe.

Po skończonych lekcjach w jednej z sal lekcyjnych w ławkach obok pedagogów zasiedli zaproszeni przez nich goście. Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku dobrze znają naszą szkołę, gdyż od jakiegoś czasu właśnie w niej regularnie uczestniczą w przeznaczonych dla nich zajęciach. Nikt jednak do końca nie wiedział, co go tego dnia czeka. Takie było założenie inicjatora wydarzenia p. Michała Borkowskiego.
Tematem przewodnim spotkania były listy, a w zasadzie coraz większy deficyt tego typu komunikatów w codziennym życiu. O przemianach cywilizacyjnych i kulturowych chętni rozmawiali sprowokowani do tego przez moderatora albo dzieląc się refleksją po projekcji filmu dokumentalnego „Poste restante” Marcela Łozińskiego. Nie bez znaczenia było zaangażowanie się  w dyskusję  dwóch otwartych na świat nauczycielek – p. Beaty Płachty i p. Elżbiety Łukaszewskiej. Niektórzy z obecnych  w osobistych przemyśleniach z sentymentem wspominali przeszłość. Inni, idąc z duchem czasu, opowiadali się po stronie modnych erzaców przesyłek w kopertach – esemesów i e-maili.
Pozostaje mieć nadzieję, że wszyscy, których ciekawość świata skłoniła w listopadowe popołudnie do opuszczenia na kilka godzin wygodnego fotela, wyszli z tego spotkania z przekonaniem, że warto przyglądać się wciąż zmieniającemu się światu. Nie po to, by jedynie narzekać, ale głównie w celu lepszego zrozumienia rządzących nim reguł.

źródło: http://gimnazjum-przasnysz.szkolnastrona.pl/

fot. Archiwum

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments