Chorzele. Zamurują kapsułę czasu na 50 lat!

Już w najbliższą niedzielę, 11 listopada 2018r., w kościele parafialnym w Chorzelach zostanie zamurowana kapsuła czasu. Akcja zainicjowana przez Towarzystwo Przyjaciół Chorzel zbiegnie się z uroczystościami 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Na czym polega wyjątkowość pomysłu inicjatorzy wyjaśniają poniżej.

Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości zostawimy swoim następcom nie lada gratkę. W kościele parafialnym w Chorzelach zamurujemy kapsułę czasu, którą kolejne pokolenia otworzą dopiero za 50 lat!

Razem z księdzem Stanisławem Dziękiewiczem, dzięki otwartej postawie naszych mieszkańców miasta i gminy, zebraliśmy przebogaty materiał, który będzie wielką gratką dla miłośników historii za pół wieku – kiedy my do tej historii już zapewne przejdziemy…

Poniższe zdjęcie przedstawia trzy egzemplarze aktu erekcyjnego, który zostanie zamknięty w kapsule – jako swoisty list pozostawiany przez nas kolejnym pokoleniom. Każdy z nich jest wydrukowany na innym papierze – chcemy być pewni, że któryś tych listów przetrwa próbę czasu.

A oto najważniejsze liczby naszego projektu:

2000 – tyle mniej więcej osób zostało uwiecznionych na zdjęciach, które zamkniemy w kapsule

220 – tyle zdjęć liczy łącznie nasza kolekcja fotografii

100 – taki nominał ma pamiątkowa moneta, która również znajdzie się w kapsule

50 – dopiero za tyle lat będzie możliwe otworzenie kapsuły – przede wszystkim po to, by obejrzeć, co zmieniło się w Chorzelach przez pół wieku. I by dołożyć kolejną kolekcję dla następnych pokoleń mieszkańców

ponad 40 – do tylu instytucji, firm i organizacji wystąpiliśmy z prośbą o przesłanie zdjęć. Odpowiedzieli nam niemal wszyscy

1 – to nasza pierwsza kapsuła czasu. Zapewne też ostatnia. Ale przecież takich okazji jak stulecie odzyskania niepodległości już pewnie nigdy nie będzie.

Zapraszamy w niedzielę, 11 listopada, na uroczystą mszę świętą w intencji Ojczyzny, połączoną z wmurowaniem kapsuły czasu!

Źródło TPCh
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments