Cafe Pizzeria Italiana – prawie po włosku.

Dziś przedstawiamy Państwu relację z naszego pobytu w Cafe Pizzeria Italiana, przez niektórych przasnyszan nazywaną najlepszą pizzą w mieście.


Po wejściu do lokalu od razu widzimy duży bar i mężczyznę o włoskiej urodzie obsługującego klientów. Jak się później okazuje – szefa naszej pizzerii. Rozglądamy się za najwygodniejszym miejscem do spędzenia kilku godzinnego spotkania zespołu redakcyjnego. W pierwszej, większej części lokalu znajduje się kilka stolików z krzesłami dla maksymalnie 4 osób przy każdym, ale mijamy je i kierujemy się do bardziej komfortowej części  z kanapami i fotelami  do siedzenia przy dość niskich ławach. Romantyczne oświetlenie oraz wystrój urzekły naszą ekipę. Ciepłe kolory idealnie współgrają z panującym tu klimatem. Największy dostępny stolik pomieścił naszą siedmio osobową załogę, jednak nie było to zbyt komfortowe szczególnie, że byliśmy tam ponad trzy godziny.  Jednogłośnie: nie polecamy niskich stołów do jedzenia (w przedniej części pizzerii odpowiednia wysokość).


Tradycyjnie zamówiliśmy największą pizzę- giga 61cm (w ofercie również: mała, duża oraz mega) o czterech losowo wybranych nazwach spośród 46 dostępnych. A mianowicie: Amore (ser, szynka, pieczarki, ananas, banan), Amigo (ser, salami, jalapeno, peperoni, oliwki), Decoro (ser, sos śmietankowy, boczek, cebula, pieczarki, koper), Italiana (2 x ser, szynka, kabanos, papryka, oliwki zielone, ser mozzarella). Gdybyśmy mieli zamówić jedną z dostępnych w menu to pewnie czekałby nas niezły zawrót głowy. Trochę za dużo pozycji do wyboru gdy wszyscy głodni!


Czas oczekiwania umilaliśmy degustowaniem wspaniałego regionalnego piwa. Zastawę stołową podała nam Pani, która jest tu kelnerką i dostawcą pizzy w jednej osobie. Chwalimy sobie pracowitość! Jednak obok nas do nieuprzątniętego stolika przysiadły się osoby, a po nich kolejne. Na szczęście zostało to zauważone przez właściciela, który szybko zlecił sprzątanie.


Nadszedł moment oczekiwany przez wszystkich głodomorów. Gigantyczna pizza zajęła ¾ stolika. Soczysta, pachnąca, bardzo smaczna. Dla jednych ciasto akurat, dla innych za cienkie. Może przy mniejszych opcjach jest grubsze ciasto, ale tego nie wiemy! Zamówione sosy do pizzy (pomidorowy i czosnkowy) również bardzo apetyczne. Wszystkie zmówione kombinacje smaków bardzo trafione. Szczególnie polecamy Amore.


Podsumowując. Cafe Pizzeria Italiana przyciąga klimatem, spokojem i lokalizacją. Jedzenie zasługuje na pochwałę, jedynie nawarstwiające się na naszym stole szklanki, talerze i sztućce mogą zepsuć zabawę.  Rada na przyszłość – integracja z klientami zawsze procentuje w przyszłości.


OCENA: 5-/6Więcej zdjęć na naszym facebookowym profilu – >>KLIK<<


Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...