Budowa bocznicy kolejowej i obwodnicy miasta Chorzele [VIDEO]

Budowa układu drogowo-infrastrukturalnego terenów inwestycyjnych PSG Chorzele. Połączenie z kolejową siecią TEN-T. Projekt potocznie nazywany „obwodnicą Chorzel” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i został podzielony na trzy etapy.

Etap A, którym była budowa odcinka drogi zlokalizowanego wzdłuż torów kolejowych w Podstrefie Gospodarczej w Chorzelach, został zrealizowany w kwietniu 2019 roku.

Etap B obejmuje budowę drogi powiatowej od Podstrefy w Chorzelach do miejscowości Brzeski Kołaki wraz z budową obiektu mostowego na rzece Orzyc. Przewidywany termin realizacji to czerwiec 2020 roku, koszt powstania drogi wyniesie około 9,7 mln zł. Część druga zamówienia – budowa obiektu mostowego o długości 60 m na rzece Orzyc – będzie kosztowała 12,1 mln zł.

Etap C dotyczy budowy drogi powiatowej na odcinku Brzeski Kołaki – Rembielin. W grudniu 2019 sporządzono protokół usterek. Wykonawca zobligował się do ich usunięcia. Zamawiający oczekuje na dokumenty m.in. potwierdzające jakość zastosowanych materiałów i wykonanych robót budowlanych. Data odbioru końcowego planowana jest na styczeń 2020, a wartość inwestycji to koszt blisko 7,1 mln zł.

Budowa bocznicy kolejowej w Chorzelach

29 maja 2019 roku zakończono prace związane z budową bocznicy kolejowej na terenie chorzelskiej strefy gospodarczej, które zostały zrealizowane w ramach projektu „Dyfuzja procesów rozwojowych na terenie Północnego Mazowsza poprzez kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych w północnej części powiatu przasnyskiego ETAP III”. Wykonano infrastrukturę przeładunkową: tory kolejowe o łącznej długości 1,03 km wraz z przejazdami drogowymi oraz oznakowaniem pionowym. Wartość inwestycji wyniosła 3 375 716,81 zł.
Unieważniono natomiast zamówienia na branżę drogową, sanitarną, elektryczną i telekomunikacyjną ze względu na brak środków finansowych, jakie zamawiający mógł przeznaczyć na wymienione cele. Panel ekspertów nie przyjął proponowanego rozwiązania zmiany parametrów technicznych, natomiast zaakceptował zmianę terminu realizacji rzeczowo-finansowej projektu, ustalając go na dzień 20 czerwca 2020 r.
W trakcie opracowania jest postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego – przedłożono dokument Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Powiatowy Zarząd Dróg naniósł zmiany w projekcie umowy i dokumenty zostały zwrócone do wprowadzenia poprawek przez inwestora zastępczego.

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ala
Ala
10 miesięcy temu

Szczerze to robi taka inwestycja wrażenie … Brawo dla władz która wdrożyła swój pomysł w życie ale inni to dalej sumiennie realizują, aż miło popatrzeć .. szkoda trochę że nic podobnego u nas w Przasnyszu nie jest realizowane. Taka inwestycja z prawdziwą obwodnicą poza miastem naprawdę jest i nam potrzebna …

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 miesięcy temu
odpowiada  Ala

Będziesz miała obwodnicę. Przez Leszno i Zawodzie…