Artur Skowroński z Lipy najszybszym pączkożercą w Przasnyszu!

Rower, który był główną nagrodą w Mistrzostwach Przasnysza w Jedzeniu Pączków na czas ufundowaną przez burmistrza Przasnysza Waldemara Trochimiuka, pojechał do Lipy. Pierwsze miejsce na podium, z czasem 5 minut 49 sekund, zajął Artur Skowroński.

Drugie miejsce, i klawiaturę do komputera od firmy Tabisoft, zdobył Piotr Sadowski z Przasnysza. Trzecie miejsce wywalczył Bartosz Kurzac z Wielbarka.

Mistrzostwa Przasnysza w Jedzeniu Pączków na czas zostały rozegrane w Tłusty Czwartek, 8 lutego, w sali widowiskowej domu kultury w Przasnyszu.
Na rozgrzewkę odbył się konkurs dla Vipów w jedzeniu jednego pączka na czas, oraz konkurs dla dzieci w jedzeniu jednego pączka – też na czas, ale bez oblizywania się. Nagrodą na najszybszego Vipa był…drugi pączek, a dla najszybszego dziecka – słuchawki od firmy Tabisoft.

Do walki o główne trofea przystąpiło 15 mężczyzn, i jedna kobieta. Zadaniem zawodników było zjedzenie 10 pączków w jak najkrótszym czasie. Walka była ostra, ale bezkonkurencyjny okazał się przedstawiciel Lipy – Artur Skowroński. Drugie miejsce wywalczył Piotr Sadowski z Przasnysza, a trzecie miejsce zdobył Bartosz Kurzac z Wielbarka.

O dobre nastroje publiczności zadbały dwie bardzo wygimnastykowane grupy: grupa akrobatyczna Volta oraz grupa Terpsychora Dance. Grupa Volta Zbigniewa Chylińskiego jest to grupa, która trenuje zaledwie od października 2017 roku w OSiR w Przasnyszu, ale liczy już liczy 105 osób. Z kolei grupa Terpsychora Dance Studio Renaty Jadkowskiej, jest to bardzo zdolna i żywiołowa grupa tancerzy, która ćwiczy w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu.

Głównym organizatorem tej słodkiej imprezy był Urząd Miasta Przasnysz, a sponsorem głównej nagrody, pięknego czerwonego roweru górskiego – burmistrz Przasnysza Waldemar Trochimiuk. Bardzo atrakcyjne były również nagrody za zdobycie 2 i 3 miejsca. Ich fundatorem była firma Tabisoft pana Tadeusza Bieńkowskiego. Firma Tabisoft była także fundatorem nagrody głównej dla zawodnika niepełnoletniego, który w jak najszybszym czasie zje jednego pączka.

W gronie sponsorów imprezy była także Kwiaciarnię państwa Kalińskich, która ufundowała szarfy i piękne bukiety kwiatów dla zwycięzców.

Fundatorem strategicznym była zaś Piekarnia Cukiernia Klementynka. Firma sprawiła się na medal, czego najlepszym dowodem jest fakt, że zwycięzca Mistrzostw po zjedzeniu 10 pączków, już w kuluarach, zjadł ze smakiem pączek jedenasty.

Mistrzostwa poprowadzili: Anna Suchcicka i Mariusz Prusik.