87 nowych firm w powiecie przasnyskim powstało w 2013 roku dzięki dotacjom z Powiatowego Urzędu Pracy

9 września b.r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przasnyszu – starosta przasnyski Zenon Szczepankowski wraz z dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy Jadwigą Żuber podpisali z kolejnymi 11 osobami bezrobotnymi umowy o przyznaniu bezzwrotnych dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej w wysokość 20 tys. zł. każda.

Tym samym, już 87 nowych firm powstało w 2013 roku i rozpoczynając działalność gospodarczą  stworzyło dodatkowe miejsca pracy w powiecie przasnyskim dzięki jednorazowym bezzwrotnym dotacjom pochodzącym z  Funduszu Pracy i Europejskiego Funduszu Społecznego. Dotacje na otwarcie własnych firm otrzymują bezrobotni zarejestrowani w Powiatowym Urzędzie Pracy, którzy przedstawili swoje pomysły na własny biznes poparte stosownymi biznesplanami. 

Tym bardziej uzasadnia to badania Głównego Urzędu Statystycznego pokazujące skokowy przyrost w powiecie przasnyskim, czy też rosnąca liczba inwestorów, którzy kupują w pełni uzbrojone i przygotowane do prowadzenia działalności gospodarczej „od zaraz” – tereny w Przasnyskiej Strefie Gospodarczej – potwierdzają, że sama Strefa, jak i wszelkie projekty gospodarcze realizowane „wokół niej”, jak chociażby drogi, są katalizatorem rozwoju, który zaczyna się napędzać w coraz większym tempie, niosąc gospodarcze ożywienie i nowe miejsca pracy.


IMG_1622


Sławomir Czaplicki

Kierownik

Referatu Rozwoju Gospodarczego,

Promocji i Rynku Pracy


guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jack
jack
7 lat temu

A ile upadło?