Żywność trafiła do przasnyskich Mateczek.

Zakaz zgromadzeń obowiązuje również w kościołach, co powoduje, że w nabożeństwach może brać udział do pięciu osób, nie licząc sprawujących liturgię. Między innymi z tego powodu w trudnym położeniu znalazły się przasnyskie Mateczki. Jedną z organizacji, która z entuzjazmem angażuje się w działania charytatywne w Przasnyszu, jest  klub AMK Rzemieślnik, który nie zawiódł także i tym razem.

 

Członkowie AMK Rzemieślnik urządzili szybką zbiórkę na zakup najpotrzebniejszych produktów żywnościowych. Dzięki hojności ofiarodawców kupiono całe kartony zapasów: mąki, oleju, kasz, makaronów, ryżu, serów i konserw oraz 150 jajek. Artykuły te jeszcze dziś trafiły do przasnyskiego klasztoru i pozwolą klaryskom przetrwać najtrudniejszy czas. Jeśli zajdzie taka potrzeba, akcja wsparcia sióstr zostanie powtórzona.

Redakcja Portalu Infoprzasnysz dziękuje wszystkim ofiarodawcom za pomoc Mateczkom, które otaczają przasnyszan nieustanną modlitwą oraz przyłączyły się do akcji szycia maseczek dla potrzebujących, o czym informowaliśmy tu:

Mateczki szyją maseczki, które trafią do potrzebujących mieszkańców Przasnysza [FOTO]

Przypominamy, że osoby chcące wesprzeć klasztor w tym wyjątkowym czasie, mogą to uczynić w bardzo prosty sposób. Wystarczy zakupić niedawno wznowioną monografię opowiadającą o 150-letnich dziejach zakonu klarysek kapucynek w Przasnyszu. Przy klasztornej furcie dostępne są również przepiękne różańce z relikwią męczeńskiej ziemi z obozu w Działdowie z wizerunkiem błogosławionej s. Marii Teresy Kowalskiej. Informowaliśmy o tym tu:

Siostry klaryski kapucynki z Przasnysza zapraszają do zakupu różańców.

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian
Sebastian
4 lat temu

Jajka przekazał nieodpłatnie p.Robert Czapliński

Pytający
Pytający
4 lat temu
Reply to  Sebastian

Serdeczne uznania dla tego Pana od zwykłego przasnyszanina czyli mnie. Niestety denerwuje mnie gdy pomija się dobre serca, które są indywidualne, a nie tworzą organizacji.

Racjonalne
Racjonalne
4 lat temu

Czy siostry mają konto na które ewentualnie można wpłacać ofiary? W obecnej sytuacji w związku z ograniczeniami w poruszaniu się może to byłby dobry sposób na wsparcie Mateczek

mieszkanka Przasnysza
mieszkanka Przasnysza
4 lat temu
Reply to  Racjonalne

Tu znajdziesz wszystkie dane, łącznie z numerem konta: https:// klaryskikapucynki.pl/