Żyją bez kanalizacji, centralnego ogrzewania i ciepłej wody – potrzebna jest pomoc

Pani Danuta ma 68 lat i razem z córką Longiną mieszka w maleńkiej wsi w powiecie przasnyskim. Córka pani Danuty ma 39 lat i jest osobą niepełnosprawną intelektualnie w stopniu znacznym, ma zespół Downa.

 

Pani Danuta otrzymuje niską emeryturę, a jej córka rentę socjalną. Budynek, w którym mieszkają nie spełnia podstawowych wymagań użytkowych. Brakuje w nim tego, co prawie każdy z nas posiada, kanalizacji, łazienki, wc, centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody. Jest to szczególnie uciążliwe zimą, ponieważ wc znajduje się na zewnątrz, a brak ciepłej wody utrudnia mycie, pranie oraz codzienne funkcjonowanie. Po odliczeniu wydatków na leki, żywność i bieżące potrzeby, rodzinie nie zostaje praktycznie nic, więc jakikolwiek remont jest dla nich nieosiągalny.

 

Pani Danucie i tak we własnym zakresie udało się wykonać niewielki remont kuchni, jednak nie starczyło jej środków na zagospodarowanie wolnych pomieszczeń na łazienkę oraz kotłownię. Dom ogrzewany jest piecami kaflowymi. Ze względu na wiek, pani Danucie coraz trudniej jest kilka razy dziennie nosić drzewo aby w nich napalić. Aby ułatwić im funkcjonowanie i pozwolić na godne życie należałoby zapewnić im dostęp do łazienki i ciepłej wody, kanalizację oraz wc, wymienić instalację elektryczną, zamontować grzejniki oraz wymienić okna. –  Liczymy, że z Waszą pomocą osiągniemy zamierzony cel, każda wpłacona na konto złotówka jest dla pani Danuty i jej córki na wagę złota – informują organizatorzy.

W związku z zakończeniem akcji „Budujemy nowy dom dla Małgosi i jej córki Sylwii”, organizator i koordynator całego przedsięwzięcia, Bartosz Gnojewski postanowił przekazać stronę facebookową osobom, które koordynują zbiórkę funduszy na remont domu pani Danusi i jej córki – https://www.facebook.com/profile.php?id=100063302645701

 

 

ren


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
allon
allon
3 lat temu

Bardzo dużo jest takich osób z takimi warunkami na małych wioskach ,renta socjalna wynosi 1760zl,opieka nad osobą niepelnosprawna 1870zl ,wiec ludzie pracujący nie mają więcej i też muszą zyc nie prosząc o jałmużną

Abc
Abc
3 lat temu
Reply to  allon

O jakiej opiece nad osoba niepełnosprawna pan mówi-jeśli mama osoby niepoelnosprawnej jest emerytka nie dostaje żadnych pieniędzy za/na opiekę na swoją córka.

Monika
Monika
3 lat temu
Reply to  allon

To nie jałmużna,to pomoc.
Nigdy nie wiadomo co człowieka może w życiu spotkać.

Sztefek
Sztefek
3 lat temu

Wow. Nowość 50 tys na co ? Wnuczkowie wzięli na babcie kredyty i teraz mają ja w du… Haha historia do leż płacze śmiechem Sam żyje jak szczur bez kanalizy i wody i jestem młodym aktywnym człowiekiem ale żeby skomlec o pieniądze ma stały dochód downiatko też tu 300 zł tam 300 i łazienka jest sam wiem że takie realizacje nie są na pstryk palca potrzeba czasu ja bym nie zebrał o pieniążki od ludzi na coś co sami też ciężko na to pracują lepiej odkładać niż rozwalać pieniądze jeśli rzekomą pani poszanuje każdy grosz będzie miała za swoje a… Czytaj więcej »

Iwona
Iwona
3 lat temu
Reply to  Sztefek

Człowieku co Ty pieprzysz !!! Skoro jesteś młody , zdrowy to weź się za robotę , a nie zaglądasz komuś w portfel !!!! I przestań siać nieprawdę !!! Każdy odważny w internecie , a jak to mówią p***a w świecie . Nie chcesz nie wplacaj i nie gadaj bzdur !!!! I nie obrażaj chorych ludzi !!!! I nikt nie żebrze , bo zbiórka założona przez osoby wogole nie z rodziny !!! Ludzie z DPS mają ochotę im pomóc , to tobie nic do tego !!!!

Krigare
Krigare
3 lat temu
Reply to  Sztefek

Chyba Ci się jakieś artykuły popieprzyły , jakie kredyty jakie wnuczki to nie jest oszustwo na wnuczka. Ja Cię dobrze znam hejterze w każdym artykule musisz coś napisać? Lepiej pstryknij w palce i sobie łazienkę zrób , a nie ludzi krytykujesz.
Zajmij się swoim brudem!!!

Last edited 3 lat temu by Krigare
Anna1
Anna1
3 lat temu

A może zgłosić tę rodzinę do programu „Nasz Nowy Dom” ? Myślał ktoś o tym?

Waldemar
Waldemar
3 lat temu

Sprawa jest trudna i bez pomocy ludzi dobrej woli pewnie się nie obejdzie. Niestety, kiedy ktoś anonimowy próbuję zbierać pieniądze na anonimowe osoby to powstają obawy, że jest to oszustwo. Nie widzę powodu żeby się wstydzić swojej ułomności. Przecież ludzi idealnych nie ma. Każdy ma jakieś ułomności tylko nie wszystkie rzucają się w oczy.