Zwycięzca Wings’a kontra sztafeta – weź udział w niecodziennym wyścigu

KS Przaśnik Przasnysz zaprasza na wyjątkowe wydarzenie pod nazwą: „Zwycięzca Wings’a – kontra sztafeta”. Impreza jest nietypowym wyścigiem pomiędzy ultramaratończykiem Dariuszem Nożyńskim i dziesięcioosobowymi drużynami.

 

– Rywalizacja odbywa się na dystansie półmaratonu – 21 km (53 okrążenia na stadionie).  Darek trasę przebiegnie samodzielnie, natomiast drużyny pokonają dystans w formule sztafety wymieniając kolejnych zawodników po każdym okrążeniu na stadionie. Teoretycznie jeden biegacz nie ma szans rywalizując z dziesięcioma zawodnikami, ale to tylko teoria. Darek nie jest zwyczajnym biegaczem, on nawet nie jest zwyczajnym człowiekiem. Nie każdy wygrywa Wings For Life kilka razy z rzędu, nie każdy również zostaje Mistrzem Polski na 100 km, a już na pewno nie każdy bije rekord Polski w biegu 6. Godzinnym – informuje organizator czyli stowarzyszenie KS Przaśnik Przasnysz.

Aby zatem pokonać mistrza zawodnicy będą musieli utrzymać jego mordercze tempo – poniżej trzy i pół minuty na kilometr.

 

– Na marginesie należy dodać jeden ważny szczegół, który może pomóc drużynom – Darek od miesiąca leczy kontuzję i w ogóle nie trenuje. Na zawody przyjedzie całkowicie bez przygotowania. Początkowo mieliśmy ścigać się na dystansie pełnego maratonu ale z uwagi na okoliczności dystans zmniejszono o połowę – dodaje klub.

– Zapraszamy do udziału i zapisów. To niepowtarzalna okazja do rywalizacji z najlepszym. Limit czasu na pokonanie dystansu wynosi 2 godziny. Drużyny mogą liczyć 10 osób lub mniej. Taktyka pokonania dystansu jest dowolna, ale preferujemy zmianę zawodników po każdym okrążeniu – informuje organizator.

Wydarzenie odbędzie się 10 września na stadionie OSiR w Przasnyszu.

Zapisy na stronie www.przasnik.pl

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments