Zuzanna Żmijewska z LO im. KEN laureatką Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Zgarnęła złotego i srebrnego wilka

23 maja w Warszawie odbył się Wielki Finał Olimpiady Zwolnieni z Teorii 2024. Uczennica LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu Zuzanna Żmijewska wraz ze swoim zespołem zrealizowała projekt „DalEKOwzroczne” edycja 2. Otrzymała złotego i srebrnego wilka.

 

„Zwolnieni z Teorii” to ogólnopolska olimpiada projektów społecznych. Polega na praktycznej nauce kompetencji, przydatnych w życiu zawodowym, poprzez zorganizowanie realnego projektu społecznego. Zuzanna Żmijewska, uczennica przasnyskiego Liceum Ogólnokształcącego bierze w niej udział po raz kolejny. I znów kończy go z sukcesem.

– 23 maja odbyła się gala finałowa Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. To olimpiada inna niż wszystkie – która o kilka długości przewyższa inne zmagania uczniowskie, jeśli chodzi o ich zaangażowanie społeczne. I cóż za informacja: nasza uczennica Zuzanna Żmijewska z teamu DalEKOwzroczne została podwójną laureatką tego konkursu – informuje Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Przasnyszu.

Za najlepszy projekt w województwie mazowieckim grupa otrzymała srebrnego wilka, zaś za najlepszy projekt w formacie wydarzenia publicznego – najwyższą nagrodę – złotego wilka.

– Gratulujemy Zuzi wyniku, ale gratulujemy także odwagi pozostałym naszym uczniom, którzy debiutowali w tej imprezie. To oni będą dźwigać na swoich barkach obowiązek przygotowania projektów w kolejnym sezonie Zwolnionych z Teorii – przekazuje szkoła.

Zuzanny, wraz ze swoim zespołem, zrealizowała projekt, składający się z różnych akcji. Efekt: po dwóch edycjach to prawie 1000 osób uczestniczących w wydarzeniach, 1800 posadzonych drzew, dziesiątki tysięcy odbiorców w mediach społecznościowych, kilkadziesiąt wywiadów, artykułów o dalEKOwzrocznych. Dwa lata zdobywanego doświadczenia, poznawania niesamowitych ludzi, zdobywania partnerów, przyjaciół i dwa lata satysfakcji z podejmowania aktywnego działania.

– Dziś po raz pierwszy brakuje nam słów, żeby wyrazić naszą radość i wdzięczność. Jesteśmy ogromnie dumne z tego, co udało nam się osiągnąć – chociaż ojców każdego sukcesu jest wielu. Tak jest także w przypadku historii dalekowzrocznych. To były dwa lata ciężkiej pracy, poświęcania mnóstwa swojego wolnego czasu i wkładania w ten projekt całego serca przez każdego członka naszego zespołu. Dziś brakuje nam słów, dlatego po prostu dziękujemy każdemu z Was za wszystko. To były niesamowite dwa lata, ale to nie koniec naszej społecznej przygody, bo to tylko jej początek. Zrobimy coś wielkiego już niedługo. Do zobaczenia – komentuje zespół DalEKOwzrocznych.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Człowiek przasnyski
Człowiek przasnyski
16 dni temu

Zuzia to człowiek na którym zawsze można polegać – gratulacje!

Marta
Marta
16 dni temu

Super gratulacje!!!