Zuzanna Stursiak na podium Mistrzostw Polski LZS do lat 17 w podnoszeniu ciężarów

W dniach od 8 do 10 listopada w Nowym Tomyślu odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS do lat 17 w podnoszeniu ciężarów. Sukces odniosła mieszkanka gminy Krasne, Zuzanna Stursiak.

 

Otwarcie zawodów odbyło się w piątek o godzinie 16:00. Podczas ceremonii zostały wręczone podziękowania i oznaczenia LZS za wieloletnią działalność na rzecz upowszechniania sportu i turystyki oraz dowód uznania za uzyskane wyniki sportowe i organizacyjne.

Potem przyszedł czas na zawody. W pierwszym dniu mistrzostw srebrny medal zdobyła mieszkanka gminy Krasne, Zuzanna Stursiak, podopieczna Klubu CLKS Mazovia Ciechanów.

Zuzia stanęła na 2. stopniu podium w kat. 64 kg. Osiągnęła w dwuboju 144 kg (63+81).

Celem zawodów była popularyzacja podnoszenia ciężarów wśród dzieci i młodzieży, ocena poziomu sportowego zawodniczek i zawodników w tej grupie wiekowej, wyłonienie mistrzów zrzeszenia LZS do lat 17 na 2024 rok i upowszechnianie aktywnego stylu życia w środowisku wiejskim.

 

 

ren

guest
0 komentarzy