ZSP w Przasnyszu w projekcie SWPS, RESQL i Fundacji UNIQA. Szkoła wdroży system przeciwdziałania przemocy rówieśniczej

Poznaliśmy listę szkół, które bezpłatnie wdrożą system przeciwdziałania bullyingowi w ramach projektu organizowanego przez Uniwersytet SWPS, RESQL i Fundację UNIQA. Wśród placówek Zespół Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu.

 

Zespół Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego brał udział w projekcie „Przerwij krąg przemocy w swojej szkole” organizowanym przez Uniwersytet SWPS, Fundację UNIQA oraz RESQL. Zakończony został nabór liceów i techników zainteresowanych wsparciem i przeprowadzono głosowanie.

Pierwszych 100 szkół z największą liczbą głosów (mierzoną w stosunku do całkowitej liczby uczniów w placówce) zostało zakwalifikowanych do projektu i otrzyma za darmo pakiet RESQL. Wśród nich znalazł się również Zespół Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu.

– Połączyliśmy siły, aby pomóc młodzieży w radzeniu sobie z rosnącą przemocą rówieśniczą. Chcemy otwarcie mówić o problemie bullyingu i wskazać skuteczne sposoby radzenia sobie z tym zjawiskiem. Nasz projekt obejmuje działania popularyzatorskie, otwarte webinary i szkolenia oraz bezpłatne wdrożenie systemu RESQL o łącznej wartości 600 tys zł – informują organizatorzy.

W darmowym pakiecie RESQL szkoły znajdą:

  • aplikację dla uczniów do anonimowego zgłaszania problemów,
  • szkolenie dla kadry pedagogicznej,
  • scenariusze lekcji poświęconych przemocy,
  • sprawnie działający system dla nauczycieli do reagowania na wszelkie nadużycia.

Projektem zostanie objętych 40 tysięcy uczniów w całej Polsce.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments