ZSP w Przasnyszu chce wdrożyć system przeciwdziałania przemocy rówieśniczej. Potrzebne są Wasze głosy

Zespół Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego bierze udział w projekcie „Przerwij krąg przemocy w swojej szkole” organizowanym przez Uniwersytet SWPS, Fundację UNIQA oraz RESQL.

 

– Mamy szansę zdobyć darmowe wdrożenie systemu przeciwdziałania przemocy rówieśniczej RESQL, dzięki któremu będziemy mogli wesprzeć naszych uczniów i nauczycieli w walce z tym zjawiskiem. Aby było to możliwe, potrzebne są nam Wasze głosy – przekazuje ZSP Przasnysz.

Jak można głosować?

  1. Wejdź na stronę: https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/
  2. Kliknij „Zagłosuj na szkołę”.
  3. Znajdź szkołę na liście i głosuj.

Głosować można raz dziennie od 20 maja do 2 czerwca 2024 r.

– Zachęcajcie do tego także swoich znajomych, uczniów, nauczycieli i rodziców. Razem możemy przerwać krąg przemocy- zachęca szkoła.

RESQL to innowacyjny system wspierający szkoły w rozwiązywaniu problemów przemocy rówieśniczej, stworzony przez naukowców z Uniwersytetu SWPS przy pełnym uczestnictwie uczniów, nauczycieli, dyrektorów i rodziców. Przygotowanie całego pakietu rozwiązań zostało poprzedzone badaniami i pilotażami prowadzonymi w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Działania te doprowadziły do powstania aplikacji mobilnej dla uczniów do anonimowego zgłaszania aktów przemocy i odrębnego stacjonarnego panelu dla nauczyciela odpowiadającego za przyjmowanie i analizę zgłoszeń wraz z radą pedagogiczną.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
21 dni temu

Coś mi tu elpegietami pachnie.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
21 dni temu
Reply to  Janek

To skarpetki czas zmienić.