ZSP Przasnysz. Podsumowali swoją grecką przygodę

Uczniowie kształcący się w zawodach: technik logistyk i technik żywienia i usług gastronomicznych w maju 2022 roku odbyli staż zawodowy pn. „Europejski Staż Zawodowy – sposób podniesienia kompetencji”. Wyjazd był realizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+. 18 października przyszedł czas podsumowań.

 

W Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu odbyło się spotkanie, na którym uczniowie biorący udział w stażu zaprezentowali zdjęcia, filmy oraz przedstawili informacje na temat swoich praktyk zawodowych w Grecji. Młodszym kolegom i zaproszonym gościom opowiadali o zakwaterowaniu, podróży, zajęciach językowych, czasie wolnym oraz stażach w greckich zakładach pracy – logistycy w magazynach, a uczniowie TŻ w hotelowych restauracjach.

 

Młodzież, która swój staż odbywała w malowniczej miejscowości Platamonas nad Morzem Egejskim u stóp masywy Olimp zgodnie twierdziła, że warto było skorzystać z szansy jaka im się przytrafiła. Staż w Grecji był świetnie przeżytym czasem, który pozostawił wiele wspomnień.

– Poznaliśmy wiele ciekawych rozwiązań, jak funkcjonują greckie firmy, przedsiębiorstwa. Poznaliśmy nowych ludzi, podszlifowaliśmy język angielski, spróbowaliśmy lokalnych wyrobów i potraw, i oczywiście zwiedziliśmy ten piękny kraj – mówili.

Staże zawodowe w Grecji będą kontynuowane w najbliższych latach. Skorzystają z nich kolejni uczniowie.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tutejszy
Tutejszy
1 rok temu

Ten ból na twarzach to z racji powrotu do szkolnej rzeczywistości, czy za Grecją? Dawno nie widziałem tyle zniesmaczony chce twarzy!