ZSP Przasnysz. Po raz kolejny podzielili się krwią

Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi „Zakrwiści”, działający przy Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu, zorganizował akcję oddawania krwi połączoną z rejestracją potencjalnych dawców szpiku.

 

Akcja oddawania krwi w ZSP w Przasnyszu odbyła się  w czwartek, 30 września, równo rok od ostatniej jej edycji. W związku z tym, że była połączona z rejestracją potencjalnych dawców szpiku, jej nazwa brzmiała „Serce sercu”.

– W tym dniu najcenniejszym darem krwi dzielili się młodzi uczniowie naszej szkoły. Jak zwykle, zamysłom organizatorów towarzyszyła chęć przekonania młodych ludzi do przełamywania lęków i obaw związanych z wymagającą odwagi postawą bezinteresownego daru z samych siebie, który może uratować komuś życie – podsumował akcję Bogusław Brykała, opiekun szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi „Zakrwiści”.

 

Ilość uczniów zainteresowana udziałem w akcji przerosła oczekiwania organizatorów. 70 osób zgłosiło chęć oddania krwi. Wśród nich byli nowicjusze. Za przykładem uczniów poszli także nauczyciele. Ostatecznie krew oddało 35 osób, a trzynaście zarejestrowało się jako potencjalni dawcy szpiku.

– Wszystkim dawcom i zarejestrowanym z serca dziękujemy. Bez nich ta i wiele innych akcji nie miało by sensu. Dzięki życzliwości i dobremu serce wielu osób mogliśmy godnie uczcić naszych bohaterów, którzy w „domowych” warunkach i w obecności swoich koleżanek i kolegów pierwszy raz honorowo oddali krew – dodał Brykała.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments