ZSP Chorzele: 21 Piknik Naukowy

W dzień wolny od nauki, w sobotę 3 czerwca grupa uczniów wzięła udział w 21 Pikniku naukowym w Warszawie z inicjatywy nauczyciela geografii Rafała Burczyńskiego. Jest to największa impreza plenerowa w Europie upowszechniająca wiedzę z różnych dyscyplin naukowych poprzez prezentowanie ciekawych eksperymentów i doświadczeń. W wielu z nich uczestnicy mogli aktywnie uczestniczyć.

Co roku w pikniku uczestniczy około 200 instytucji z Polski oraz całego świata, w tym najlepsze polskie wyższe uczelnie. Na Pikniku reprezentowane są różne dyscypliny naukowe, zarówno nauki ścisłe, przyrodnicze, społeczne, jak i humanistyczne. Każdy, więc znajdzie coś dla siebie. Co roku impreza ściąga około 150 000 osób. W 2005 roku Piknik został wyróżniony przez Komisję Europejską, jako wzorcowy europejski projekt obszaru „Nauka i społeczeństwo”.

Atmosfera na pikniku była rewelacyjna, również za sprawą opiekunów: Iwony Szcześniak-Koczkodon i Rafała Burczyńskiego.

Najlepiej o całej imprezie opowiedzą sami uczestnicy….

Julia:

Wyjazd na Piknik Naukowy okazał się wspaniałą wycieczką. Poprzez różne doświadczenia zdobyliśmy ogromną wiedzę z chemii, fizyki, geografii czy biologii. Mogliśmy też wykonywać sami doświadczenia lub brać w nich udział. W następnym roku, jeśli będę miała możliwość to na pewno pojadę.

Katarzyna:

Wycieczka przebiegała w miłej atmosferze. Najbardziej podobały mi się pokazy dronów i tworzenia map.

Andrzej:

Piknik Naukowy w Warszawie … znajdowało się tam wiele ciekawych wystaw, które tematem były dopasowane do każdego odbiorcy. Przy okazji można było wejść na Stadion Narodowy.

ZSP Chorzele

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments