Zostawił w wózku portfel. Ten został skradziony…. dwukrotnie

69 – letnia kobieta ze swoim 44 – letnim synem odpowieza kradzież pieniędzy, zaś dwaj 22 – latkowie za przywłaszczenie i użycie karty płatniczej.

 

20 września około godz. 18.00 klient jednego ze sklepów w Makowie Mazowieckim po zrobieniu zakupów zostawił portfel w wózku zakupowym przed budynkiem sklepu. Po kilku minutach po niego wrócił, jednak portfela już nie było. Sprawę zgłosił na policję.

– Kamery monitoringu zarejestrowały jak dwie osoby zabierają pozostawiony portfel. Mundurowi szybko ustalali sprawców kradzieży. Okazało się, że była to 69 – letnia kobieta ze swoim 44 – letnim synem. W trakcie przesłuchania przyznali się do kradzieży 400 złotych, które były w portfelu – informuje Monika Winnik z KPP Maków Maz.

 

Portfel, już bez pieniędzy, ale z dokumentami, zostawili przy koszu na śmieci na jednej z ulic Makowa Mazowieckiego. Stamtąd trafił w kolejne niepowołane ręce. Tym razem, ktoś dokonał kilku transakcji posługując się znalezioną w nim kartą płatniczą. Policjanci ustalili sprawców również i tego, kolejnego już przywłaszczenia. To dwaj mężczyźni w wieku 22 lat.

– Obaj przyznali się do przywłaszczenia portfela z dokumentami i wypłaty z karty płatniczej pieniędzy na łączną kwotę 400 zł. Po wykonaniu czynności zostali zwolnieni. Dwaj 22 – latkowie odpowiedzą za kradzież z włamaniem i przywłaszczenie portfela za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast 69 – letnia kobieta ze swoim synem odpowiedzą za przywłaszczenie pieniędzy, które jest zagrożone karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny – dodaje rzeczniczka.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konował
Konował
1 rok temu

Kradzież z włamaniem. dobre sobie