Zostawił na drodze nieoświetlony ciągnik rolniczy. Policja przestrzega: mogło dojść do tragedii

Jadącemu, już po zmierzchu, traktorzyście zabrakło paliwa. Mężczyzna pozostawił pojazd na drodze bez oświetlenia. O oznaczeniu pojazdu chociażby przy pomocy trójkąta odblaskowego, czy pozostawieniu na pojeździe kamizelki odblaskowej, nie pomyślał. Policja apeluje do kierowców o odpowiedzialność. Konsekwencje takiego zachowania mogą być tragiczne.

 

W minionym tygodniu policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące pozostawienia na drodze po zmierzchu, bez oświetlenia, ciągnika rolniczego. Na miejsce pojechali policjanci z Posterunku Policji w Baranowie, którzy potwierdzili zgłoszenie.

– Okazało się, że kierowcy, poruszającemu się ciągnikiem, zabrakło paliwa. Niestety mężczyzna ruszył po pomoc nie zabezpieczając pojazdu poprzez oznakowanie miejsca np. trójkątem ostrzegawczym, bądź chociażby wieszając na pojeździe kamizelkę odblaskową. Mundurowi zabezpieczyli miejsce za pomocą sygnałów świetlnych, aby nie doszło do zdarzenia drogowego – relacjonuje kom. Tomasz Żerański z KMP Ostrołęka.

Policja przypomina, że podstawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest widoczność. „W naszym kraju każdego roku ginie kilkanaście osób, które zostają potrącone w momencie kiedy np. wymieniają koło na drodze, ponieważ są dla innych kierowców prawie niewidoczni. Dlatego apelujemy, aby w przypadku awarii naszego pojazdu zawsze zakładać elementy odblaskowe i oznaczać miejsce zdarzenia, nawet w porze dziennej” – dodaje rzecznik.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
1 miesiąc temu

Rolnicy starymi jeżdżą reaktorami bez świateł często, albo przyczepy nieoświetlone