Żołnierze z 2. ORel Przasnysz oddali krew i osocze, by wesprzeć chorego kolegę.

Akcja zorganizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie przy wsparciu oddziału HDK Legion 2. ORel Przasnysz spotkała się z aprobatą ze strony Dowódcy Ośrodka, który również będąc ozdrowieńcem zadeklarował chęć udzielenia wsparcia tej słusznej inicjatywy.

 

Akcja zorganizowana przy Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie miała na celu wsparcie zmagającego się z chorobą płk Leszka Szcześniaka.

– Żołnierze Ośrodka, którzy przeszli aktywną fazę zakażenia COVID-19 mogli zostać dawcami osocza. Wartym uwagi jest to, że zawiera ono przeciwciała, mogące wspomagać leczenie chorych z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami. Szanowni Państwo, sam na własnej skórze doświadczyłem trudów związanych z objawami zakażenia COVID-19, dlatego apeluję, by nie lekceważyć tej choroby. Poza naturalną odpornością organizmu bardzo ważne jest również szczepienie się przeciw koronawirusowi. Jedynie wdrożenie masowych szczepień, przy wysokim procencie osób zaszczepionych, spowoduje przerwanie łańcucha zakażeń i w konsekwencji powrót do normalności. Zwracam się z również z prośbą do osób mogących pomóc w oddawaniu krwi na rzecz Dowódcy Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego – pana płk Leszka Szcześniaka, który przebywa w Wojskowym Instytucie Medycznym. Każda osoba oddając krew może pomóc Mu w powrocie do zdrowia! – apelował płk dypl. Bogusław Postek.

Od początku pandemii żołnierze Ośrodka cyklicznie dzielą się krwią i osoczem. W ramach zorganizowanych i indywidualnych akcji krwiodawstwa udało się pozyskać w 2020 roku blisko 400 litrów tego cennego daru.

 

Źródło 2ORel
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments