„Żołnierze wyklęci Mazowsza” w Muzeum Historycznym w Przasnyszu.

Już po raz dziewiąty Muzeum Historyczne w Przasnyszu oddało hołd „Żołnierzom Wyklętym” organizując 1 marca prelekcję historyczną upamiętniającą żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

W tym roku Gościem Muzeum był – autor książek o podziemiu antykomunistycznym –  Robert Radzik, który wygłosił wykład pt. „ŻOŁNIERZE WYKLĘCI PÓŁNOCNEGO MAZOWSZA 1945-1954”. W spotkaniu udział wzięły władze miasta i gminy Przasnysz, uczniowie LO im. KEN, Zespołu Szkół Powiatowych im. mjr H. Sucharskiego, Liceum Akademickiego, żołnierze z 2. Ośrodka Radielektronicznego oraz wielu mieszkańców powiatu przasnyskiego i sympatyków Muzeum. 


Robert Radzik – absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek polityka społeczna. Absolwent podyplomowych studiów organizacji i zarządzania w Wyższej Szkole im. Leona Koźmińskiego. Wieloletni pracownik administracji rządowej i samorządowej. Od kilku lat prowadzi własną działalność gospodarczą. Pasjonat historii od przedszkola. Tematyką podziemia niepodległościowego zajmuje się od początku lat 90. Od kilku lat swoje badania i zainteresowania koncentruje na dziejach podziemia NSZ/NZW na północnym Mazowszu (Okręg XVI NZW) i Białostocczyźnie (Okręg XV). Prywatnie lubi podróże i piłkę nożną.

Źródło Muzeum Historyczne w Przasnyszu
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments