Żołnierze odwiedzili przasnyski Zespół Szkół Powiatowych

Żołnierze z Wojskowej Komisji Uzupełnień w Ostrołęce opowiadali młodzieży z Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu o kierunkach kształcenia i swojej pracy zawodowej.

 

W środę, 23 marca tegorocznych absolwentów z Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra H. Sucharskiego w Przasnyszu odwiedzili żołnierze, reprezentujący Wojskową Komisję Uzupełnień w Ostrołęce.

W trakcie spotkania poruszono wiele ważnych tematów. Omówiono zasady oraz warunki pełnienia ochotniczych rodzajów służby wojskowej oraz zaprezentowano możliwości pełnienia służby kandydackiej. Młodzież dowiedziała się, jakie uczelnie oraz kierunki związane są ze służbą wojskową oraz jakie wymagania należy spełnić, aby się do nich dostać. Żołnierze odwiedzający szkołę opowiedzieli uczniom o wszelkich wymogach, jakie należy spełnić, aby dalsze swoje życie związać z wojskiem.

 

Była to dla nich bardzo ciekawa i wyczerpująca lekcja, która dała im dużo do myślenia o planach na przyszłość.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sergiusz
Sergiusz
8 miesięcy temu

Młodzi ludzie, nie dajcie się zwieść złudnym obietnicom. Jeśli macie zamiar rozwijać swoje horyzonty życiowe, pasje i szeroką wiedzę, to musicie wiedzieć, że wojsko jest tym co definitywnie blokuje prawidłowy rozwój młodego człowieka. Nigdy już nie nadrobicie straconego czasu, który moglibyście w swoim życiu wykorzystać twórczo. Ktoś kiedyś powiedział, że wojsko to nie miejsce dla ludzi inteligentnych i chyba miał rację. Wybór należy do Was, obyście dobrze wybrali.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
8 miesięcy temu
Reply to  Sergiusz

Ja tam znam takich, co skończyli porządne studia a później wstąpili do armii. I inteligencji im odmówić naprawdę nie mogę.

Sergiusz
Sergiusz
8 miesięcy temu

Właśnie o tym pisałem powyżej. Człowiek inteligentny w wojsku jeśli się nie cofnie w rozwoju, to na pewno się tam nie rozwinie. To jest jego dylemat moralny, czy się spełniać czy wypełniać. Powtórzę, rozwój twórczy w rożnych ciekawych dziedzinach życia, czy zastój rozwojowy jednostki. Oczywiście trudny wybór, ale może spełniać oczekiwania bez względu, czy posiadamy inteligencję wrodzoną, czy nabytą. Twój los w twoich rękach. Kolego Marku, dziękuje za zainteresowanie się tematem.