Żołnierze 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu przekazali potrzebującym prawie 1,5 tony żywności

12 grudnia 2. Ośrodek Radioelektroniczny w Przasnyszu podsumował świąteczną zbiórkę żywności „Godność przy świątecznym stole”.

 

2. Ośrodek Radioelektroniczny w Przasnyszu świąteczną zbiórkę żywności zorganizował już po raz piaty. W ramach tegorocznej akcji żołnierze i pracownicy przasnyskiej Jednostki Wojskowej przekazali blisko półtorej tony żywności i artykułów chemicznych.

– Zebrane artykuły pierwszej potrzeby przekazaliśmy do ponad pięćdziesięciu osób z terenu miasta Przasnysz. Byliśmy obecni m.in. w Ciechanowie, Gołotczyźnie, Czernicach Borowych i Przasnyszu. Produkty zebrane w stacjonarnych punktach na terenie Ośrodka zostały na bieżąco rozdystrybuowane do potrzebujących tak, by mogli oni spędzić nadchodzące Święta Bożego Narodzenia w spokojnej i domowej atmosferze, bez martwienia się o podstawowe rzeczy – podsumował akcję płk dypl. Bogusław Postek.

 

– Ten imponujący czyn w mojej ocenie jest wojskowym znakiem solidarności, bliskości i troski o dobro drugiego człowieka. Stół ze świątecznymi potrawami to nie tylko zaspokojenie podstawowych potrzeb człowieka, ale też ważny symbol, dający nam poczucie godności, które należy się każdemu, bez względu na jego status społeczny – dodał.

Przasnyscy żołnierze, na czele z Dowódcą Ośrodka – płk dypl. Bogusławem Postkiem odwiedzili również byłych żołnierzy: kpr. rez. Łukasza Rumińskiego i st. szer. rez. Michała Kamzelskiego oraz dzieci z kilku placówek opiekuńczo – wychowawczych, stowarzyszeń, fundacji i domów dziecka.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments