Żołnierze 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu mistrzami w wieloboju żołnierskim

22 kwietnia zakończyły się Mistrzostwa 16 Dywizji Zmechanizowanej w wieloboju żołnierskim. Żołnierze 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu byli bezkonkurencyjni.

 

Żołnierze przasnyskiej jednostki drużynowo zajęli 1. miejsce pokonując na podium 4. Pułk Chemiczny oraz 11. Mazurski Pułk Artylerii.

– Pomimo wielokierunkowości działań i zadań realizowanych przez Ośrodek wynik ten świadczy o bardzo dobrym wyszkoleniu i profesjonalizmie żołnierzy z przasnyskiej jednostki. W czasie szkolenia zawsze powtarzam, że musimy pokonywać własne słabości, jednak jest to w znacznej mierze uzależnione od siły charakteru danego żołnierza. Czy to oznacza, że osoby o słabszej woli nie są w stanie walczyć ze swoimi wadami? Oczywiście, że nie! Każdy żołnierz może pracować nad sobą, nad poziomem wyszkolenia i przygotowaniem motorycznym. Trzeba jedynie chcieć – skomentował dowódca ośrodka płk Bogusław Postek.

 

Zaapelował do młodych ludzi, którzy swoją życiową drogę planują związać z wojskiem: „bądźcie świadomi swoich słabości i to właśnie z nich czerpcie siłę, bo to one są doskonałą tarczą i dobrze zahartowanym mieczem, jeśli użyć ich z głową. Nasza zwycięska drużyna wieloboju żołnierskiego nie od razu była świetnie przygotowana, jednak każdy z tych zawodników zdając sobie sprawę ze swoich słabości traktował je jako dobry punkt wyjścia do pracy nad sobą.”

Zawody zorganizowane w 15. Brygady Zmechanizowanej w Giżycku w wieloboju miały za zdanie wyłonić najlepszych, wszechstronnie sprawnych fizycznie żołnierzy.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jasio
Jasio
6 miesięcy temu

Wojsko ćwiczy do operacji wojennych, dobrze, dobrze.