Żołnierze 2. Ośrodka Radioelektronicznego promują służbę wojskową i bezpieczne wakacje

1 czerwca żołnierze 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu uczestniczyli w inauguracji akcji „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką” promującej właściwe zachowania podczas wypoczynku.

 

Jak informuje por. Arkadiusz Michalski, w tegorocznej edycji na zaproszenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy Agaty Kornhauser – Dudy do Pałacu Prezydenckiego licznie przybyły dzieci z Polski i Ukrainy. W czasie uroczystości wszyscy uczestnicy mogli m.in. nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy, właściwego wykorzystywania numerów alarmowych, bezpiecznego poruszania się w cyberprzestrzeni, a także uczestniczyć w zajęciach przedstawicieli służb, formacji i instytucji ratowniczych oraz mundurowych dotyczących zasad właściwego zachowania w sytuacjach zagrożenia.

„Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką” to wydarzenie cykliczne z udziałem Pary Prezydenckiej, organizowane od 2017 r., skierowane do dzieci w wieku 6-11 lat, organizowane przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego we współpracy ze służbami, formacjami, społecznymi organizacjami ratowniczymi oraz instytucjami.

 

– W ostatnim czasie żołnierze 2. Ośrodka Radioelektronicznego obecni byli również w kilkunastu miejscowościach, by aktywnie promować służbę, a w szczególności dobrowolną zasadniczą służbę wojskową. Byliśmy obecni m.in. na piknikach militarnych w: Przasnyszu, Ciechanowie, Mławie, Ostrołęce, Ostrowi Mazowieckiej, Karniewie, Jednorożcu, Warszawie. Będziemy niebawem obecni również podczas Dnia Dziecka w ogrodach Prezesa Rady Ministrów, oraz obchodów 30-lecia Eurokorpusu w Strasburgu we Francji. Osobiście czuję olbrzymią satysfakcję, że mogliśmy przedstawić ofertę przasnyskiej Jednostki Wojskowej mieszkańcom tych regionów. Osoby, które odwiedzały nasze stoiska były bardzo zainteresowane programem szkolenia oraz prezentowanym nowoczesnym sprzętem wojskowym. Mam nadzieję, że dzięki tej inicjatywie znacznie wzrośnie zainteresowanie różnymi formami służby wojskowej, ponieważ służba wojskowa zgodnie z założeniami Ustawy o Obronie Ojczyzny stała się atrakcyjną formą połączenia kariery zawodowej i pasji – podsumował dowódca 2. ORel – płk dypl. Bogusław Postek.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
michał
michał
29 dni temu

Niech Duda zajmie się przestrzeganiem prawa i konstytucji, a bezpieczeństwo młodzieży pozostawi specjalistom i rodzicom.

Stanisław
Stanisław
29 dni temu

Chciałby zobaczyć tę pania major jak radzi sobie z zaliczeniem sprawności fizycznej obowiązkowej w wojsku. Chyba wiem jak tacy ludzie to robią. Takie mamy wojsko, tz pozostałości po wojsku. Ale nich tam, chyba że się naród przebudzi i coś zrobi.