Żołnierze 2. ORel w Przasnyszu pomagają warszawskiemu zoo

Żołnierze odbywający służbę przygotowawczą w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu postanowili dołączyć do obchodzonego w dniu 4 października Światowego Dnia Zwierząt.

 

– Wszyscy zgodnie stwierdzili, że najlepszą formą pomocy będzie odpowiedź na apel Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego opublikowany na jednym z portali internetowych dotyczący wsparcia w zbiórce żywności dla znajdujących się tam zwierząt. Dzięki dużemu zaangażowaniu i poświęceniu czasu wolnego udało się pozyskać m.in. blisko 200 kg starannie wyselekcjonowanych żołędzi i orzechów – informuje por. A. Michalski.

Zebrane przysmaki stanowić będą urozmaicenie pokarmu m.in. dla: żubrów, jeleni sika, antylop, małp i ptaków. Żołędziowo-orzechowe przysmaki podjadają też szympansy, żyrafy, czy niedźwiedzie. Część zbiorów trafi również do Ptasiego Azylu, gdzie są leczone i rehabilitowane krajowe ptaki – odpowiedział Warszawski Ogród Zoologiczny.

 

Światowy Dzień Zwierząt ma już 90 lat i został ustanowiony na konwencji ekologicznej we Florencji w 1931 roku. Przypada 4 października i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt, który trwa do 10 października. W Polsce po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt obchodzono w 1993 roku.

 

 

ren

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments