Żołnierze 2. ORel w Przasnyszu mistrzami Wojska Polskiego w wędkarstwie spławikowym

W dniach 20 – 22 maja 2022 roku 11. Mazurski Pułk Artylerii był gospodarzem XV Mistrzostw Wojska Polskiego w Wędkarstwie Spławikowym – VI Mistrzostw 16 DZ w Wędkarstwie Spławikowym. Wzięli w nich udział również wędkarze z 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu.

 

Do wędkarskich zmagań przystąpiło 81 wędkarzy z 26 drużyn, którzy walczyli o tytuły indywidualnego i drużynowego Mistrza Wojska Polskiego w 2022 roku, a także puchar ufundowany przez Inspektora Szkolenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych – gen. dyw. Marka Sokołowskiego.

2. Ośrodek Radioelektroniczny reprezentowało 3 zawodników: mjr Piotr Stompor, chor. Adam Kryszczak, szer. Artur Urbanowski oraz trener ppłk rez. Robert Bakuła.

– Zawody zostały przeprowadzone w dwóch turach na Kanale Mazurskim w Węgorzewie. Bardzo trudne warunki pogodowe, silny wiatr, niska temperatura i deszcz skutecznie utrudniały wędkowanie. Po pierwszym dniu zmagań drużyna przasnyskiego Ośrodka zajmowała pierwsze miejsce. W drugim dniu nasi wędkarze uzyskali równie dobry wynik i utrzymali zaszczytne 1 miejsce. W klasyfikacji indywidualnej bezkonkurencyjny okazał chor. Adam Kryszczak, który nie dość, że zwyciężał w swoim podsektorze w obydwu dniach to również wyprzedził drugiego zawodnika o ponad 6 kg łącznej wagi ryb – informuje mjr P. Stompor.

 

Klasyfikacja drużynowa XV Mistrzostw Polski przedstawiała się następująco:

 • 2. Ośrodek Radioelektroniczny Przasnysz
 • 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana Międzyrzecz
 • 25. Batalion Logistyczny Tomaszów Mazowiecki

 

Klasyfikacja dodatkowa – Mistrzostwa 16 PDZ w Wędkarstwie Spławikowym – drużynowo

 • 2. Ośrodek Radioelektroniczny Przasnysz
 • 11. Mazurski Pułk Artylerii im. gen. J. Bema Węgorzewo
 • 9. Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej Braniewo

 

Klasyfikacja dodatkowa – Mistrzostwa 16 PDZ w Wędkarstwie Spławikowym – indywidualnie

 • Adam Kryszczak – 2 OREL Przasnysz
 • Łukasz Lenkowski – 9 BBKP Braniewo
 • Łukasz Pisowacki – 11 MPA Węgorzewo

 

Klasyfikacja indywidualna – Mistrzostwa WP w Wędkarstwie Spławikowym

 • Adam Kryszczak– 2 OREL Przasnysz
 • Łukasz Lenkowski– 9 BBKP Braniewo
 • chor. szt. rez. Adam Wieczorek – 7 dywizjon lotniczy Nowy Glinnik

 

 

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
.....
.....
1 miesiąc temu

Byłem żołnierzem. Rozumiem strzelectwo, bieganie, wspinaczka, gry zespołowe, sztuki walki… Ale wędkarstwo? No może i tak ? Mimo wszystko GRATULACJE !!! To jednak wynik i to nie byle jaki. Chociaż myślę że bardziej pasuje jako hobby niż współzawodnictwo wojskowe.

Ignacy
Ignacy
1 miesiąc temu

Byłem żołnierzem. Rozumiem strzelectwo, bieganie, wspinaczka, gry zespołowe, sztuki walki… Ale wędkarstwo, czy baby w wojsku? To jednak wynik i to nie byle jaki. Chociaż myślę że bardziej pasuje jako hobby niż współzawodnictwo wojskowe. No i żeby się nie okazało, że wojsko jest lepsze we wszystkim oprócz wojaczki, bo to by była totalna porażka. Ale niech tam.

michał
michał
1 miesiąc temu

Czyżby wędkarstwo stało się nową specjalnością wojskową? Chyba tak. Umiejętność zdobywania pokarmu w tych czasach (wojna, inflacja, drożyzna) może się żołnierzom przydać.