Żołnierze 2.ORel triumfują w Mistrzostwach 16. Dywizji Zmechanizowanej.

W ramach współzawodnictwa sportowego 16. Dywizji Zmechanizowanej dniach 2 – 3 września 2020 roku odbyły się mistrzostwa w pokonywaniu ośrodka sprawności fizycznej oraz biegu patrolowym.

Gospodarzem mistrzostw była 9. Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej. Pierwszego dnia zawodów żołnierze rywalizowali w dyscyplinie pokonywania ośrodka sprawności fizycznej. Bezkonkurencyjnym tego dnia okazał się szer. Maciej Skibski z 2. Ośrodka Radioelektronicznego, który z czasem 48,48 sekundy zdobył złoty medal. Na drugim stopniu podium stanął, również żołnierz z Przasnysza st. kpr. Paweł Ptak, który tor przeszkód pokonał w 50,08 sekundy. Reprezentacja 2. ORel w składzie: st. kpr. Paweł Ptak, szer. Maciej Skibski, szer. Rafał Czapliński oraz szer. Adrian Pijanowski uplasowała się na 2. miejscu.

Drugiego dnia mistrzostw żołnierze rywalizowali w biegu patrolowym. Zawodnicy mieli do pokonania trasę o długości około 2 km, w trakcie której pokonywali ośrodek sprawności fizycznej i  wykonywali strzelanie z pistoletu wojskowego. Złoty medal w tej dyscyplinie zdobył reprezentant 2. ORel szer. Krzysztof Żebrowski. Reprezentacja w składzie kpt. Janusz Łazarski, mł. chor. Damian Damazyn oraz  szer. Krzysztof Żebrowski zdobyła drużynowo pierwsze miejsce.

Na uroczystym zakończeniu mistrzostw najlepszym zawodnikom i drużynom wręczono medale i puchary.