Żołnierze 2. ORel Przasnysz przygotowali budki lęgowe dla ptaków.

Budki wykonali żołnierze służby przygotowawczej odbywający szkolenie w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu w ramach wolnego czasu.

 

– Jak wiadomo zbliżająca się wielkimi krokami wiosna to czas wytężonego wysiłku dla otaczającej nas przyrody. Na terenie Przasnysza można spotkać kilkadziesiąt gatunków drzew i krzewów które tworzą swoisty ekosystem – informuje por. A. Michalski.

Żołnierzom podziękował burmistrz Przasnysza.

– Realizacja projektu domków m.in. dla jerzyków w mieście Przasnysz odbyła się w maju ubiegłego roku. Program ten zyskał ogromne uznanie w oczach naszych mieszkańców. Budki lęgowe, które zawisły chociażby na przasnyskich szkołach od razu zaskarbiły sobie przychylność natury i zostały w pełni zasiedlone. Podjąłem decyzję, że te otrzymane w dniu dzisiejszym budki lęgowe znajdą swoje miejsce w parku miejskim. Wiele tego typu proekologicznych inicjatyw wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju naszego miasta, a co za tym idzie odpowiadają na potrzeby lokalnych społeczności, przynosząc jednocześnie korzyści środowiskowe. Serdecznie dziękuję naszym żołnierzom za tak miły gest i wzorową współpracę na poczet wspólnego dobra jakim jest nasza mała Ojczyzna – Przasnysz – powiedział.

 

 

ren


 

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Brak słów
Brak słów
2 lat temu

Degrengolada, postępująca degrengolada armii….

Slawek
Slawek
2 lat temu
Reply to  Brak słów

Popieram , pomoc przyrodzie w każdej postaci jest jak najbardziej słuszna. Drobna uwaga do konstrukcji; nie konieczne A wręcz szkodliwe i niebezpieczne dla ptaków są tzw. lądowiska. Kołeczek służy za podtrzymkę drapieżnikom jak np.koty , kuny do wybierania z gniazd.
Mimo wszystko akcja godna pochwały. Wystarczy zawiesić na odpowiedniej wysokości (zależnie od wielkości otworu wlotowego) i domki jak brak.