Żołnierze 2. ORel Przasnysz mistrzami w biegach przełajowych

W dniach 21 – 24 marca 2022 roku w Węgorzewie odbyły się Mistrzostwa Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych w biegach przełajowych.

 

Gospodarzem zawodów był 11. Mazurski Pułk Artylerii.

– Po raz kolejny żołnierze 2. Ośrodka Radioelektronicznego udowodnili, że nie mają sobie równych w tej dyscyplinie sportowej, zdobywając w sumie: 4 medale indywidualnie, 1. miejsce w sztafecie 4 x 1 km oraz 3. miejsce w sztafecie 4 x 2 km. W mojej ocenie skuteczne i efektywne przygotowanie motoryczne naszych żołnierzy jest możliwe dzięki wysokiemu ukompletowaniu w kadrę szkolącą oraz odpowiedniemu zabezpieczeniu materiałowo-technicznemu prowadzonych szkoleń. Jak mawia się w szeregach armii o sukcesie na polu walki zdecyduje geniusz wojenny dowódcy, a także odpowiednie wyszkolenie żołnierzy i właśnie utrzymanie potencjału szkoleniowego jest dla mnie priorytetem, czego potwierdzeniem są osiągane przez nas wyniki – skomentował wydarzenie płk Bogusław Postek.

 

O zwycięstwie reprezentacji 2. Ośrodka Radioelektronicznego zadecydował znakomity wynik sztafet, który przeważył szalę zwycięstwa na naszą stronę. Drużynowa klasyfikacja końcowa mistrzostw 16. Dywizji Zmechanizowanej: 1. miejsce – 2. Ośrodek Radioelektroniczny Przasnysz, 2. miejsce – 15. Brygada Zmechanizowana Giżycko, 3. miejsce – 4. Pułk Chemiczny Brodnica.

 

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments