Żołnierze 2. ORel Przasnysz kolejny raz włączyli się w akcję „Żołnierska Pamięć”.

30 października zakończyła się akcja “Żołnierska pamięć”, przeprowadzona przez żołnierzy 2. Ośrodka Radioelektronicznego z Przasnysza. Tegoroczna edycja, z racji obostrzeń wynikających z utrzymującego się stanu epidemii na terenie kraju, podzielona była na kilka etapów i trwała od 19 października.

 

„Żoł­nier­ska Pamięć” to corocz­na akcja, w ramach któ­rej żoł­nie­rze odwie­dza­ją gro­by kole­gów, któ­rzy stra­ci­li życie pod­czas wyko­ny­wa­nia obo­wiąz­ków służ­bo­wych. Śro­do­wi­ska woj­sko­we, przed naj­waż­niej­szy­mi świę­ta­mi porząd­ku­ją woj­sko­we cmen­ta­rze i mogi­ły, rów­nież te, o których czę­sto już nikt nie pamię­ta.

– W tym roku kolejny już raz żołnierze 2. Ośrodka Radioelektronicznego włączyli się w wypełnianie akcji Żołnierska Pamięć. W okresie przed Uroczystością Wszystkich Świętych wspominamy żołnierzy, którzy odeszli na wieczna wartę. W tym szczególnym czasie czcimy pamięć walczących na frontach wszystkich walk o naszą wolną i niepodległą Ojczyznę. Dając wyraz należnej pamięci i hołdu poleciłem podległym mi żołnierzom uporządkowanie ponad pięćdziesięciu miejsc pamięci narodowej z terenu siedmiu powiatów Garnizonu Przasnysz. Dbanie o miejsca pamięci to nasz obowiązek ale też sposób wyrażenia szacunku dla zmarłych. Jednak o poległych i zmarłych pamiętamy nie tylko przy okazji 1 listopada. Porządkujemy groby, myjemy pomniki, przynosimy świeże kwiaty i zapalamy znicze także z okazji święta Wojska Polskiego, Święta Niepodległości czy świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocnych a także doraźnie w ramach organizowanych przeze mnie podróży historyczno-wojskowych. Staramy się odwiedzać miejsca pamięci tak często, jak to jest możliwe – zapewnia Dowódca 2. Ośrodka Radioelektronicznego – podsumował akcję płk dypl. Bogusław Postek.

 


 

Źródło 2ORel
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
cilick
cilick
6 miesięcy temu

No nie widzę abyście byli przy grobie Sławka Kacprzaka a był żołnierzem jednostki. Dlatego, że nie jest fotogeniczny?