Żołnierze 2. ORel Przasnysz kolejny raz bezkonkurencyjni!

W ramach współzawodnictwa sportowego 16. Dywizji Zmechanizowanej dniach 7 – 10 czerwca 2021 roku odbyły się mistrzostwa w pokonywaniu ośrodka sprawności fizycznej oraz biegu patrolowym. Gospodarzem mistrzostw była 9. Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej z Braniewa.

Pierwszego dnia zawodów żołnierze rywalizowali w dyscyplinie indywidualnego pokonywania ośrodka sprawności fizycznej. Wojskowy tor przeszkód jest miejscem pokonywania nie tylko własnych słabości i strachu, ale wymaga od żołnierzy wytrzymałości, siły i szybkości oraz perfekcyjnego rozłożenia sił.

Drugi rok z rzędu bezkonkurencyjny okazał się szer. Maciej Skibski z 2. Ośrodka Radioelektronicznego, który z czasem 46,52 sekundy sięgnął po złoty medal. Na trzecim stopniu podium stanął, również żołnierz z Przasnysza plut. Paweł Ptak, który tor przeszkód pokonał w 49,41 sekundy.

W drugim dniu zawodów odbyły się biegi zespołowe, w których brały udział pięcioosobowe reprezentacje. Zespół 2. ORel w składzie: plut. Paweł Ptak, st. szer. Maciej Skibski, szer. Rafał Czapliński, szer. Marcin Bartosiewicz oraz szer. Maciej Smoliński uplasowała się na 2. miejscu. Po podsumowaniu dwudniowych zmagań żołnierze Ośrodka zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Trzeciego dnia mistrzostw żołnierze rywalizowali w indywidualnym biegu patrolowym. Zawodnicy mieli do pokonania trasę o długości około 2 km, w trakcie której pokonywali ośrodek sprawności fizycznej i wykonywali strzelanie z pistoletu wojskowego. Srebrny medal w tej dyscyplinie zdobył reprezentant 2. ORel st. szer. Krzysztof Żebrowski, natomiast brązowy kpt. Janusz Łazarski.

Ostatni dzień zawodów to popis kpt. Janusza Łazarskiego oraz st. szer. Krzysztofa Żebrowskiego, którzy rywalizowali w konkurencji zespołowego biegu patrolowego. Dwuosobowy zespół z Przasnysza nie dał żadnych szans rywalom i z dużą przewagą sięgną po złote medale. Tym samym 2. ORel uplasował się na pierwszym miejscu drużynowo w mistrzostwach 16. DZ w biegu patrolowym.

Najlepsi żołnierze mistrzostw otrzymali pamiątkowe puchary, medale oraz dyplomy.