Żołnierska Pamięć 2017

W dniach 30 – 31 października 2017 r. realizowano przedsięwzięcia Programu „Żołnierska Pamięć” sprzątając groby i mogiły w miejscach Pamięci Narodowej na terenie Garnizonu Przasnysz oraz oddając cześć Obrońcom Ojczyzny.

W dniu 30 października 2017 r. zapalono znicze na grobach żołnierskich na cmentarzach: w Bogatem, Krasnem, Makowie Mazowieckim, Różanie, Pułtusku, Węgrzynowie, Karniewie, w miejscowości Płoniawy Bramura, w Mławie na Cmentarzu Parafialnym na ul. 18 stycznia, na Wolce na ul. Cmentarnej i na ul. Szreńskiej, w Strzegowie, Szydłowie i Dzierzgowie. Następnego dnia kolejna grupa żołnierzy sprzątała groby żołnierskie i zapaliła znicze w Ciechanowie na Cmentarzu Komunalnym na ul. Gostkowskiej i Cmentarzu Parafialnym na ul. Płońskiej, w Grudusku, w Chorzelach, w m. Stara Wieś k. Chorzel, w Jednorożcu i w Lipie na leśnej mogile żołnierzy Armii Krajowej z Oddziału Łowcy, poległych w walce z Niemcami w X 1944 roku.

W Święto Wszystkich Świętych 1 listopada 2017 r. w ramach tego przedsięwzięcia delegacja Ośrodka zapaliła znicze przy Pomniku Mauzoleum na Cmentarzu Parafialnym w Przasnyszu oraz na Cmentarzu Komunalnym w Karwaczu na grobach tragicznie zmarłego oficera Ośrodka oraz funkcjonariusza BOR zmarłego tragicznie w Katastrofie Smoleńskiej. Łącznie akcją „Żołnierska Pamięć” objęto 24 cmentarze, 46 grobów i mogił na terenie garnizonu.

kpt. A. Narojczyk, zdjęcia:  W. Bartkowicz, J. Zieliński

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments