Zofia Weronika Wilkosz odeszła na emeryturę

Zofia Weronika Wilkosz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach odeszła na emeryturę. Pożegnała ją społeczność szkolna. Na okres 10 kolejnych miesięcy, organ prowadzący powierzył funkcję dyrektora Annie Ossowskiej.

 

W czwartek, 30 września w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach odbyła się niecodzienna uroczystość. Po 22 latach pełnienia funkcji dyrektora placówki, Zofia Weronika Wilkosz odeszła na zasłużoną emeryturę. Pożegnały ją dzieci, rodzice, grono pedagogiczne oraz liczni przedstawiciele jednostek, z którymi współpracowała przez te wszystkie lata. Jak sama wspomniała, szkoła i nauczanie były jej marzeniem z dzieciństwa.

– Praca zawodowa wypełniała mi czas, nadając sens i cele mojemu życiu. Zwłaszcza, że nigdy nie pragnęłam innej drogi zawodowej. Tak, to była praca moich marzeń, a szkołę od pierwszego dnia przy tablicy uznałam za swoje naturalne środowisko, w którym czułam się potrzebna i na właściwym miejscu – mówiła.

 

Szkoła Podstawowa w Chorzelach była dla niej trzecią placówką edukacyjną, w której pracowała jako nauczyciel. We wrześniu 1999 roku Zofia Weronika Wilkosz została dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach. Był to czas wielu przemian w szkolnictwie.

– Aby sprostać temu zadaniu podjęłam dodatkowe studia z dziedziny zarządzania oświatą. Nie muszę nikogo przekonywać, że zarządzanie szkołą to złożony, dynamiczny i pełen wyzwań proces nieustannego zmagania się z trudnościami – dodała.

Odejście na emeryturę Zofii Weroniki Wilkosz spowodowało, że organ prowadzący, czyli Urząd Miasta i Gminy Chorzele musiał powołać nowego dyrektora. Jak poinformował nas Sławomir Czaplicki,  na okres 10 miesięcy organ prowadzący powierzył pełnienie obowiązków dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach Annie Ossowskiej, wieloletniemu nauczycielowi Szkoły.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
2 lat temu

Sławomir i oświata. Leżę!!!

Michał
Michał
2 lat temu

I w końcu odeszłam. 😂😂😂

kasia
kasia
2 lat temu
Reply to  Michał

Szkoda tylko ,że urzad miasta nie przybył w całej okazałości Kobieta tyle lat była oddana dzieciom a pożegnanie skromne

Irek
Irek
2 lat temu
Reply to  kasia

Oddana dzieciom??? Dobre! Chyba sobie!

jot
jot
2 lat temu
Reply to  kasia

Najważniejsi byli -rada pedagogiczna, księża , rodzice. I tak dużo w czasie pandemii.

Rec
Rec
2 lat temu

Mirek z Wordu też jest. A Pani z Komosinskiego położyła ręce na głowie??

dobra zmiana
dobra zmiana
2 lat temu

a

dobra zmiana
dobra zmiana
2 lat temu

A ta „grubsza” pani z lewej strony na pierwszym zdjęciu to kto????

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  dobra zmiana

Pokaż swoje zdjęcie, to też pokomentujemy.

wojtas
wojtas
2 lat temu

a co chcesz komentować ????

Big PoPa
Big PoPa
2 lat temu

No i fajnie

BUŁA
BUŁA
2 lat temu

Super osoba na odpowiednim stanowisku.
Pozdrawiam Panią Weronikę.:))