Zniszczyli witrynę sklepową i zaczęli uciekać. Przy jednym z zatrzymanych znaleziono pałkę teleskopową i narkotyki

Policjanci zatrzymali czterech podejrzanych o uszkodzenie witryny w jednym ze sklepów. Na widok funkcjonariuszy mężczyźni próbowali uciec. Przy jednym z nich znaleziono pałkę teleskopową i narkotyki.

 

W niedzielę, 29 stycznia policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu witryny w jednym ze sklepów.

– Na miejsce natychmiast zostały skierowane patrole zarówno ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego, jak i Wydziału Ruchu Drogowego. Dyżurny w rozmowie z operatorem miejskiego monitoringu ustalił, w którym kierunku oddalili się sprawcy. Uzyskaną informację natychmiast przekazał patrolom pełniącym służbę. Już po chwili funkcjonariusze zauważyli czterech mężczyzn odpowiadających podanym rysopisom, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać w różne strony – relacjonuje asp. Magda Zarembska.

Udało się zatrzymać wszystkich podejrzanych. Przy jednym z nich, 21-letnim mieszkańcu powiatu ciechanowskiego znaleziono narkotyki.

– Wyjął z kieszeni i wyrzucił foliową torebkę z zawartością suszu roślinnego. Nie umknęło to jednak uwadze policjantów, którzy zabezpieczyli woreczek. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli też przy 21-latku pałkę teleskopową, którą najprawdopodobniej uszkodził witrynę sklepową – dodaje rzeczniczka.

21, 28, 30 i 35-latek zostali zatrzymani i trafili do aresztu, a materiał dowodowy, jaki udało się zebrać pozwolił mundurowym na przedstawienie zarzutów 21-letniemu mieszkańcowi powiatu ciechanowskiego.

– Mężczyzna odpowie za uszkodzenie mienia oraz posiadanie środków odurzających. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje policjantka.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments