Zniesienie stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce – padły konkretne daty

W związku z dobrą sytuacją epidemiczną w kraju od końca czerwca zostanie zniesiony stan epidemiczny i obowiązek noszenia maseczek ochronnych w aptekach.

 

Od maja 2022 roku w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. W środę, 20 kwietnia minister zdrowia Adam Niedzielski podczas briefingu prasowego w Pile zapowiedział, że ze względu na dobrą sytuację epidemiczną w kraju, prawdopodobnie od końca czerwca zostanie on zniesiony. Tak też ma stać się z obowiązującym nakazem noszenia maseczek w aptekach.

– Na Radzie Ministrów rozmawialiśmy o zniesieniu stanu zagrożenia epidemicznego. Tutaj taką wstępną, planowaną datą zniesienia tego stanu jest koniec czerwca tego roku, więc pod tym kątem w tej chwili zostaną przygotowane odpowiednie dwa rozporządzenia  – mówi minister.

 

Jedno z nich będzie dotyczyło stanu epidemicznego.

– I ono właśnie wskaże konkretną datę zniesienia stanu, którą w tej chwili przewidujemy na 30 czerwca. A drugie rozporządzenie, które dotyczy restrykcji w tym czasie, będzie prawdopodobnie oznaczało zniesienie pewnych rygorów, które są w tej chwili – dodaje minister.

Ministerstwo Zdrowia zniesie także obowiązek zakładania maseczek ochronnych w aptece pozostawiając go jeszcze w podmiotach leczniczych.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

Teraz lody kręci się na ukraińskiej pszenicy i miodzie, więc handel maseczkami można sobie już odpuścić ;-).

Inferno
Inferno
1 miesiąc temu

To co się dzieje w tym przeklętym kraju to jest piekło na ziemi