Znęcał się nad żoną i córką. Podczas interwencji naruszył nietykalność cielesną policjantów. Grozi mu do 5 lat więzienia

Policjanci zatrzymali 62-latka, który jest podejrzany o przemoc psychiczną wobec żony i córki. Dodatkowo mężczyzna znieważył i naruszył nietykalność cielesną policjantów. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu mieszkalnego, a także zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych.

 

Według wstępnych ustaleń w rodzinie od kilku miesięcy dochodziło do aktów przemocy psychicznej. 62-latek będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe. W trakcie ich trwania wyzywał słowami wulgarnymi swoją żonę i córkę. Podczas wizyty funkcjonariuszy policji znieważył także ich.

– W trakcie interwencji mężczyzna był agresywny, wyzywał policjantów i nie stosował się do wydawanych przez nich poleceń. 62 – latek znieważył funkcjonariuszy słowami wulgarnymi i naruszył ich nietykalność cielesną. Postępowanie mundurowych w tej sytuacji musiało być stanowcze i zdecydowane. Mężczyzna stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia swojej rodziny oraz interweniujących funkcjonariuszy. Został więc obezwładniony, zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnej celi – relacjonuje asp. Magda Zarembska.

Postawiono mu zarzuty znieważenia funkcjonariuszy policji, naruszenia ich nietykalności cielesnej, a także znęcania nad żoną i córką.

– Decyzją prokuratora wobec 62 – latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu mieszkalnego oraz zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia – dodaje rzeczniczka.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments