Znęcał się nad matką. 48-latek z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej

48-latek, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką, decyzją prokuratora otrzymał dozór policyjny, nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W niedzielę, 9 czerwca policjanci zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który był agresywny wobec swojej matki.

– Doszło do szarpania, pobicia i gróźb pozbawienia życia. 11 czerwca Prokurator Rejonowy w Przasnyszu zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, obowiązek opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną – informuje podkom. Monika Winnik.

Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policja apeluje o reagowanie w sytuacji, gdy zauważymy akty przemocy w rodzinie.

– Jeśli doznajesz przemocy w rodzinie, nie obawiaj się skorzystać z pomocy Policji. Skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby! Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie, nie bądź obojętny – zareaguj! Problem przemocy należy jak najszybciej zgłosić dzielnicowemu lub pod numerem 112 – dodaje rzeczniczka.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments